Як вибрати китайський бюджетний смартфон правильно

  1. Зміст статті В умовах перманентної кризи покупка смартфона або планшета з Китаю здається вдалим способом...
  2. А ще бувають підробки
  3. Прошивки з Бекдор
  4. І навіть без бекдор
  5. Оптимізація. Або її відсутність
  6. А ще бувають поновлення. Або не бувають
  7. Ні, а що брати-то?
  8. Продовження доступно тільки учасникам
  9. Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зміст статті

В умовах перманентної кризи покупка смартфона або планшета з Китаю здається вдалим способом заощадити і отримати пристрій з флагманськими характеристиками за третину ціни такого ж, але зробленого виробниками «першого ешелону». Але звідки береться ця казкова економія і чому взагалі китайські пристрої бувають настільки дешевими? Спробуємо з'ясувати, а заодно поговоримо про те, як правильно вибирати китайський смартфон і чи варто це робити, коли у продажу є торішні флагмани іменитих виробників.

Якщо не брати до уваги зовсім вже копійчані ноунейм і придивитися до пристроїв в ціновому діапазоні 150-200 доларів, то можна знайти безліч на перший взгялд дійсно непоганих моделей. Хороша якість збірки, сучасні компоненти, яскраві екрани з відмінною передачею кольору - китайці навчилися робити хороші продукти, економлячи на робочій силі, дизайні (який просто копіюється), рекламі і прямої дистрибуції без посередників. Однак якщо копнути глибше, виявиться, що все не так райдужно і часом велика китайська думка заходить занадто далеко в бажанні ще трохи зрізати ціну апарату.

Всі брешуть

Не можна сказати, що абсолютно всі китайські виробники схильні завищувати характеристики своїх пристроїв або хитрим чином подавати інформацію так, щоб і потрібне враження створити, і промовчати про дещо. Однак виключити обман повністю не можна. Довіряй але перевіряй!

Наведу кілька прикладів з власної практики. Апарат Ulefone Be Touch 2. Виробник збрехав двічі: сфальсифікувавши версію Android, під управлінням якої працює апарат, і вказавши завищену ємність акумулятора (в реальності він залишився таким самим, як і в першій моделі, змінивши лише цифру, надруковану на обгортці).

Ulefone Be Touch 2

Як можна фальсифікувати версію Android? Дуже просто: записати в системному файлі build.prop версію 5.1. Швидкий, брудний і дешевий спосіб «оновлення» з фактичної версії 5.0. Ulefone Be Touch 2 - далеко не єдиний пристрій, що йде з «фальшивою» версією системи. Читай, дивись огляди - такі речі незалежні оглядачі пропускають рідко.

Думаєш, брешуть не всі, а тільки «підвальні» виробники? Як би не так! Компанія Lenovo - цілком відомий і великий концерн - не гребує ввести покупця в оману. Взяти, наприклад, Lenovo K3 Note. У більшості зарубіжних оглядів ми бачимо стандартне «екран хороший, яскравий, кольору соковиті, все відмінно». А ось оглядачі з сайту iXBT не так довірливі. Чи не полінившись сфотографувати екран смартфона, експерти виявили, що замість заявленого дозволу 1920х1080, встановлених на пристрої дешевша матриця з роздільною здатністю 1920 × 720. помилуйся .

помилуйся

Lenovo K3 Note

Думаєш, одиничний випадок? Ні! Візьмемо, наприклад, планшет Lenovo Yoga Tablet 2 (8 ") у версії Android. На офіційному американському сайті компанії в характеристики пристрою зазначена підтримка карт пам'яті до 64 Гб (цитата з сайту: Supporting Micro SD card up to 64GB).

І все б добре, але є тонкість. Купивши 64-гігабайтну карту і вставивши її в планшет, ти побачиш пропозицію її відформатувати. Що таке, чому? А справа в тому, що по офіційно прийнятому стандарту карти пам'яті об'ємом 64 Гб і більше повинні (зобов'язані, чорт забирай!) Відповідати специфікації SDXC. А вона чітко і ясно, англійською по білому, прописує обов'язковий до використання на подібних картах тип файлової системи: exFAT.

І знову все б добре, та ось використання exFAT вимагає купувати ліцензію у її розробника, компанії Microsoft. А грошики платити не хочеться. Так і з'являються пристрої, апаратно сумісні з картами в форматі SDXC, але не підтримують стандартну для них файлову систему. Виробники першого ешелону чесно вказують відповідність стандарту SDHC (карти пам'яті об'ємом до 32 Гб), а те, що користувач на свій страх і ризик може відформатувати її в FAT32 і успішно використовувати в таких пристроях, як би безкоштовний бонус. Тільки ось фільм в HD на цю карту навряд чи заллєш; розмір файлу в FAT32 обмежений 4 Гб.

Lenovo Yoga Tablet 2

А ще бувають підробки

Креативна подача специфікацій - це одне. А як щодо відвертих підробок? Клони iPhone - само собою, їх відрізнити, як правило, нескладно, хоч і вдалося китайським умільцям зібрати принаймні один апарат, що працює на справжнісінькою iOS. А ось підробки «підвальних» виробників під інші китайські бренди - наприклад, Xiaomi або Lenovo, - вже інша справа, куди неприємніше.

Ось, наприклад, як підробляють Lenovo . А ось і підроблені Xiaomi . А підроблені Samsung Galaxy всіх мастей і різновидів? Ім'я їм - легіон.

підробка праворуч

Відрізнити підробки від оригіналу може бути непросто. І якщо в самому Китаї такі підробки, як правило, подаються і продаються саме як клони відомих пристроїв, то на онлайнових торгових майданчиках ця інформація нерідко замовчується. І навіть за відгуками визначити продавця, який торгує підробками, буває непросто: частина пристроїв (а то і вся перша партія) може бути справжньою, а решта - дуже схожими на справжні, що володіють навіть портований прошивкою від оригінального виробника. Ось тільки поновлення чомусь не прилітають. І працює воно якось «не дуже». І заявлені специфікації (число ядер, оперативна пам'ять) якось не відповідають відчуттям від використання.

А знаєш, що найсмішніше? Для таких підроблених апаратів ще й кастомниє прошивки роблять! Ось наприклад, полюбуйся - прошивка «NEED ROM for Alps FAKE Lenovo Vibe X2 TDD 16GB Black», «для підробленого Lenovo Vibe X2». По-моєму, прекрасно, просто прекрасно!

Прошивки з Бекдор

Колись давно словосполучення «вірусна прошивка» могло налякати обивателів і викликати тривалий здоровий сміх у знаючих людей. Сьогодні все йде з точністю до навпаки: обиватель розслабився, а фахівці, навпаки, сильно напружилися. Отримати пристрій з Китаю з прошивкою, в яку буде вбудований один або кілька троянців, що крадуть дані і / або демонструють власникові апарата рекламу відвертого змісту, стало більш ніж реально.

Наприклад, смартфон InFocus M810T, отриманий з магазину GearBest за приємною ціною - всього $ 150 за 5.5 "екран з роздільною здатністю Full HD і процесор Snapdragon 801 в обрамленні скла і металу. Відмінний апарат, якби не одне «але»: в прошивці, з якої він приходить з магазину, встановлено два шпигунських додатки. Причому обидва цих троянця вбудовані в законне програмне забезпечення, що завантажуються в пам'ять під час завантаження системи - телефон і калькулятор.

InFocus M810T

Чому не оновити прошивку з офіційного сайту? Спробуй. У кращому випадку відновлення не встановиться. У гіршому - отримаєш «цеглина». Саме це і сталося з моїм екземпляром. На щастя, вдалося оживити.

І знову: думаєш, це одиничний випадок? Відсилаю до статті 26 Android Phone Models Shipped with Pre-Installed Spyware . Або ось: китайські планшети з попередньо встановленими вірусами на Amazon .

І навіть без бекдор

Навіть якщо телефон приїхав без вбудованих сумнівних «доповнень», зовсім не факт, що в ньому встановлена ​​оригінальна прошивка. Візьмемо, наприклад, пристрої виробництва Xiaomi. Непогане «залізо», якісні оригінальні прошивки, гарне співвідношення ціна / якість. Ось тільки далеко не всі моделі компанії призначені для продажу за межами Китаю. Чи не призначені, але продаються.

Для пристроїв, призначених для поширення виключно в Китаї, і прошивки компанія випускає відповідні - китайські. Іноді зовсім без перекладу на інші мови, навіть на англійську, але вже точно без російського і без сервісів Google.

Але цей факт не зупиняє ушлих продавців, прошиваються в такі пристрої ... да невідомо що прошивається. Кимось і якось модифіковані прошивки з частковим перекладом ієрогліфів і сяк-так встановленими сервісами Google. У цих прошивок, крім загальної сумнівності, є один глобальний недолік: оновлення «по повітрю» на них чи занехають прилітати зовсім (це ще в кращому випадку), або, прилетівши, перетворять пристрій в «цеглина». Так що знову в руки fastboot, custom recovery та інші принади (до слова - може і не допомогти, так як міжнародні прошивки за авторством виробника, повторюся, бувають не для всіх китайських пристроїв).

А ще є така штука, як SalesTrack. Зовсім недавній приклад: Micromax Bolt D303 . Свіжа, чиста, заводська прошивка телефону Micromax, призначеного для продажу в Індії, відсилає SMS на індійський короткий номер відразу після включення телефону. Так відбувається активація пристрою, ось тільки російськомовному користувачеві вона влетить у копієчку.

Оптимізація. Або її відсутність

Щоб операційна система працювала більш-менш плавно, потрібні специфічні драйвери, унікальні для кожного пристрою, і правильна настройка всіх компонентів прошивки - від ядра і до оболонки. На жаль, оптимізація - нечастий гість у китайських пристроях. Так, окремі виробники з невеликим модельним рядом (кивок у бік Xiaomi, Meizu, Oppo і OnePlus) можуть собі дозволити оптимізувати прошивку. Що ж стосується напівпідвальних і підвальних контор, що штампують по (д) ділки і тих, хто забуває про них через півроку після виходу, там буде лотерея. Якщо пощастить, все буде працювати в більшій чи меншій мірі плавно і стабільно. Чи не пощастить (як у випадку з описаним вище Ulefone Be Touch 2) - буде кошмар.

Зрозуміло, проблеми з оптимізацією бувають у всіх. Планшет Nexus 9, що вийшов з новою на той момент версією Android 5.0, працював з рук геть погано. Ситуація частково виправилася тільки з виходом оновлення 5.1.1, але повністю розкрив свій потенціал планшет лише з виходом Android 6.0. Або флагман LG G Flex 2, що став першим пристроєм на платформі Snapdragon 810. Лаги і пригальмовування - були. І зникли з виходом прошивки на версії Android 5.1.1. А як йдуть справи з оновленнями прошивок у китайських виробників?

А ще бувають поновлення. Або не бувають

Післяпродажна підтримка пристроїв за допомогою оновлення прошивки - що склалася стандартна практика, прийнята серед виробників першого, так і другого ешелону. А ось підвальні вироби, як правило, приречені працювати з тією прошивкою, яку встановив на них виробник. У найкращому разі ти отримаєш одне-два мінорних поновлення, виправляють знайдені помилки в рамках встановленої гілки Android. Простіше кажучи, якщо пристрій прийшло з Android 4.4 KitKat, оновлення до 5.0 Lollipop тобі, швидше за все, не світить.

В чому причина? Розробка нової прошивки на основі свіжої версії Android, звичайно, коштує грошей. На післяпродажному обслуговуванні виходить непогано заощадити, цим китайці і знамениті.

Але чи тільки в цьому справа? На жаль немає. Дуже і дуже багато китайських пристрої оснащуються чіпами виробництва китайського ж концерну MediaTek (MTK). Інтегровані рішення виробництва MTK відрізняється від аналогів, наприклад, американської Qualcomm, тим, що компанія-виробник може випустити драйвера до певного набору системної логіки з підтримкою свіжої версії Android - а може і не випустити. Може надати виробникам смартфонів вихідні коди - а може і не надати. Відгадай з трьох спроб, знаменита компанія MTK підтримкою своїх чіпів драйверами?

Що стосується таких виробників, як Allwinner і Rockchip, про яку-небудь підтримку, як правило, можна забути відразу після отримання пристрою. Ні, виробник може спробувати щось зробити з оновленнями і без свіжих версій драйверів, але ...

Не так давно автором цього тексту був протестований планшет на базі чіпа RK3188. Чотири ядра Cortex A9 - хороший варіант! Але планшет працював не просто погано, а дуже погано. Навіть прокрутка простий веб-сторінки здійснювалася з сильними затримками і ривками. Отримання прав суперкористувача і ретельна оптимізація всього, що можна, не допомогли. Пояснення ж виявилося дуже простим: Rockchip видав виробнику планшета драйвери для Android 4.2, а виробник захотів випустити пристрій під управлінням Android 4.4 KitKat. Випустив. Краще від цього не стало. Чи потрібно говорити, що оновлень прошивки з тих пір не було жодної?

І все б виглядало логічно, якби не той факт, що деякі виробники (той же Meizu) успішно випускають пристрої на чіпах MTK і так само успішно підтримують їх протягом тривалого часу. Тут, однак, треба дивитися вглиб. Пильна розгляд прошивок FlyMe OS показує, що активний розвиток прошивки йде в рамках якоїсь певної гілки Android. Глобальний перехід з Android 4 на 5-ю версію в рамках FlyMe OS трапився не так давно і з затримкою майже на рік з моменту виходу Android Lollipop.

Ні, а що брати-то?

Якщо вже ми все одно зібралися замовляти щось з онлайнового магазину, давайте розвернемося на 180 градусів і замість сходу подивимося на захід. Хоча б на такі торгові майданчики, як eBay і Amazon. І з подивом виявимо, що флагмани минулого сезону розпродаються за половину, а то й за третину ціни в порівнянні з моментом анонса. Що ж можна доглянути за свої гроші - і не з Китаю?

Продовження доступно тільки учасникам

Варіант 1. Приєднайся до товариства «Xakep.ru», щоб читати всі матеріали на сайті

Членство в співтоваристві протягом зазначеного терміну відкриє тобі доступ до ВСІХ матеріалами «Хакера», збільшить особисту накопичувальну знижку і дозволить накопичувати професійний рейтинг Xakep Score! Детальніше

Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зацікавила стаття, але немає можливості стати членом клубу «Xakep.ru»? Тоді цей варіант для тебе! Зверни увагу: цей спосіб підходить тільки для статей, опублікованих більше двох місяців тому.


Але звідки береться ця казкова економія і чому взагалі китайські пристрої бувають настільки дешевими?
Думаєш, брешуть не всі, а тільки «підвальні» виробники?
Що таке, чому?
А як щодо відвертих підробок?
А знаєш, що найсмішніше?
І знову: думаєш, це одиничний випадок?
5.1.1. А як йдуть справи з оновленнями прошивок у китайських виробників?
В чому причина?
Але чи тільки в цьому справа?
Відгадай з трьох спроб, знаменита компанія MTK підтримкою своїх чіпів драйверами?

Дополнительная информация

rss
Карта