Буфер обміну даними: що це?

  1. Операції буфера обміну «Копіювати» та «Вставити»
  2. Буфер обміну або буфер обману на прикладі Excel
  3. Про буфері обміну Microsoft Office, в тому числі 2010, 2013, 2016
  4. Буфер обміну в Word
  5. Вставити дані можна безпосередньо, без буфера обміну
  6. Що значить «Буфер обміну містить великий фрагмент»?

В операційних системах Windows, Mac OS або Андроїд користувачам комп'ютера та Інтернету була надана можливість працювати одночасно в декількох вікнах з декількома програмами В операційних системах Windows, Mac OS або Андроїд користувачам комп'ютера та Інтернету була надана можливість працювати одночасно в декількох вікнах з декількома програмами.

У користувачів відразу ж виникла спокуса передачі даних з одних програм (з одних вікон) в інші програми (в інші вікна).


Дійсно, маєш, наприклад, відповідний текст у форматі Блокнота (скажімо, з розширенням .txt), і це текст цілком придатний, щоб його вставити в підготовлювану презентацію (скажімо, в форматі PowerPoint). Чи не передруковувати ж його заново ?! Текст вже є, але в іншому форматі і в іншому вікні, в іншій програмі. Так і хочеться його якимось чином автоматично перенести в інше вікно, в іншу програму.

Або, наприклад, користувач ПК зробив фотографію і зберіг її в форматі (наприклад, з розширенням .jpeg). І тепер треба цю фотку вставити в вигляді малюнка, наприклад, в текст Word, щоб «прикрасити» текст, зробити «книжку з картинками». Подібних прикладів, коли є бажання перенести дані з однієї програми (з одного вікна) в іншу програму (в інше вікно) можна привести безліч. А якщо є бажання, то повинні бути і відповідні можливості.

Як зробити так, щоб можна було з однієї програми в іншу переносити абсолютно будь-які дані: тексти, картинки, графіку, креслення, схеми і навіть відео або аудіо та ін.?

Розробники операційних систем придумали досить оригінальний спосіб, який може вважатися універсальним, придатним для передачі практично будь-яких даних.

Досить в одній програмі виділити дані, що підлягають перенесенню в іншу програму, і скопіювати їх в якусь спеціальну область. Потім в іншій програмі, куди повинні бути перенесені дані, потрібно встановити курсор в те місце, куди дані повинні бути поміщені, і після цього виконати процедуру вставки даних з цієї спеціальної області, які раніше були туди скопійовані.

До речі, процедура копі-паст працює також в межах одного вікна, однієї програми, якщо дані потрібно копіювати з одного місця і вставити в інше місце тексту, презентації і т.п.

Завдяки зовнішній простоті подібної процедури перенесення даних з одного вікна в інше, ця процедура отримала жаргонне найменування «копі-паст». Слово «копіпаст» походить від двох англійських слів «copy-paste», що в перекладі означає «копіювати-вставити».

Спеціальна область, в яку дані спочатку копіюються, а потім звідти відновлюються (вставляються), отримала назву «буфер обміну» (по-англійськи «clipboard», перекладається так само - «буфер обміну»).

Здорово придумано: користувачеві навіть не треба замислюватися, що таке буфер обміну, яким чином виділені дані туди потрапляють, і потім якимось чином ці дані відновлюються з буфера обміну в вікні іншої програми або в іншому місці тієї ж програми.

Операції «Копіювати» або «Вирізати», а потім «Вставити» і пов'язаний з цими операціями буфер обміну є стандартними функціями операційних систем Windows, Mac OS або Андроїд.

Операції «Копіювати» або «Вирізати», а потім «Вставити» і пов'язаний з цими операціями буфер обміну є стандартними функціями операційних систем Windows, Mac OS або Андроїд

Схема роботи буфера обміну в Windows, Mac, Android

Як правило, в буфер обміну інформація потрапляє, коли користувач використовує одну з двох операцій:

  1. «Копіювати» ( гарячі клавіші Ctrl + C) або
  2. «Вирізати» (Ctrl + X).

А з буфера обміну користувач отримує інформацію за допомогою операції «Вставити» (Ctrl + V).

Таким чином, буфер обміну є проміжним сховищем інформації, яке займає певну частину оперативної пам'яті комп'ютера. Оперативна пам'ять призначена для тимчасового зберігання інформації.

Стандартний буфер обміну як частина оперативної пам'яті здатний сам себе очищати, наприклад, при виключенні комп'ютера або при приміщенні туди нової інформації.

Скріншот екрану , Якщо в Windows його робити за допомогою кнопки PrtScr (скорочення від Print Screen), то він також потрапляє в буфер обміну. І витягти скріншот з буфера обміну можна за допомогою операції "Вставити".

Операції буфера обміну «Копіювати» та «Вставити»

Багато програм мають в своєму арсеналі можливостей пункти меню і кнопки «Копіювати» ( «Copy»), а також пункти меню і кнопки «Вставити» ( «Paste»).

Як правило, через частого застосування цих пунктів, дані пункти меню знаходяться найчастіше в самому головному меню програм, а кнопки «Копіювати» ( «Copy») і «Вставити» ( «Paste») можуть мати досить великий розмір і можуть бути добре помітними (рис. 1).

Мал. 1. Кнопки «Вставити» і «Копіювати» в програмі Microsoft Word

1 на рис. 1 - кнопка «Копіювати» в програмі Word, яка буде активна тільки в тому випадку, коли виділений текст (або картинка), і, отже, є об'єкт для копіювання і переміщення його в буфер обміну,
2 на рис. 1 - кнопка «Вставити».

Багато контекстні меню, які з'являються при натисканні правою кнопкою миші (ПКМ) по виділеному фрагменту документа (текст, малюнок і т.п.) мають опції «Копіювати» та «Вставити», оскільки це часто застосовуються дії користувачів ПК при роботі з програмами ( рис. 2).

2)

Мал. 2. Пункти контекстного меню «Копіювати» та «Параметри вставки» в програмі Microsoft Word

Заміною кнопок «Копіювати» та «Вставити» (1 і 2 на рис. 1) є пункти контекстного меню точно з такими ж назвами (1 і 2 на рис. 2).

Чи всі так просто?

Найчастіше користувач застосовує копіювання і вставку для перенесення даних з одного місця програми в інше місце або з однієї програми в іншу, навіть не замислюючись, як це робиться. І майже в 100% випадків виходить адекватний результат: дані з однієї програми переносяться без спотворень в іншу програму або з одного місця вони переходять в інше в межах однієї програми.

Але можуть бути і винятки. І тоді застосування буфера обміну може призвести до спотворення даних, якщо неправильно користуватися наданими можливостями. Це трапляється рідко, але все-таки може статися. Розберемо приклади «спотворення» даних, а точніше, приклади неправильної роботи з буфером обміну.

Буфер обміну або буфер обману на прикладі Excel

Користувачі електронних таблиць Excel знають, що в осередках програми Excel можуть зберігатися не тільки цифри, але і формули для їх обчислення. А в самих осередках висвічуються дані, отримані в результаті обчислень за цими формулами. Тепер уявіть собі, що ми ставимо курсор в такий осередок з формулою, тиснемо «Копіювати» і дані поміщаємо в буфер обміну.

Потім ставимо курсор в іншу вільну комірку і тиснемо «Вставити». Що повинно потрапити в цю вільну комірку? Формула, яка стояла в колишньої осередку, з якої ми копіювали дані в буфер обміну? Або число, яке стояло в колишньої осередку? Якщо формула, то результат вставки буде один (вставлена ​​формула спрацює, і в комірці з'явиться число, що є результатом обчислення за цією формулою). Якщо ж буде вставлено число, то результат вставки - це число, повністю рівне тому, яке стояло в осередку, з якої проводилося копіювання.

Зрозуміло, що в результаті в новій осередку ми можемо побачити або одне число (якщо вставила формула), або інше (якщо вставити число). Значить, ми можемо отримати як «правильний», так і «неправильний» результат. Тобто ми або отримаємо точну відповідь з буфера обміну, або отримаємо неточна відповідь вже з «буфера обману»!

Як не помилитися? Треба знати, ЩО за замовчуванням вставляється з буфера обміну в тій чи іншій програмі. Саме знати. Для цього треба про це десь прочитати (в довідці до програми, наприклад), або поекспериментувати самостійно. Якщо не знати, то можна отримати невірні дані, спираючись на можливості вже не буфера обміну, а «буфера обману»!

У наведеному прикладі з програмою Excel досвідчені користувачі цієї програми знають, що за замовчуванням в клітинку вставляється формула, а не значення. Якщо ж потрібно з буфера обміну вставити все-таки значення, а не формулу, то треба користуватися додатковим меню вставки, і вибирати з нього «Вставити значення» (цифра 1 на рис. 3) або скористатися «Спеціальної вставкою» (цифра 2 на рис . 3 і рис. 4):

4):

Мал. 3. Вставка значення в новий осередок (замість формули) (цифра 1) або використання «Спеціальної вставки» (цифра 2)

Якщо клікнути по опції "Спеціальна вставка" (2 на рис. 3), то у вікні, з такою ж назвою отримаємо багато варіантів вставки:

Мал. 4. Вікно «Спеціальна вставка» програми Excel для вибору варіантів вставки скопійованих даних з буфера обміну в новий осередок.

Як бачимо на рис. 4 в новий осередок можна вставити не тільки значення або формули, але і формати даних, формули і значення разом з форматами та ін., А також примітки до осередків, умови на значення, і в тому числі додати додаткові операції для обробки даних.

Ось так можна з одного боку остаточно заплутатися з начебто простим буфером обміну, з яким звичайні користувачі найчастіше роблять дві операції «Копіювати» та «Вставити». З іншого боку, можна отримати безліч додаткових можливостей, якщо ці можливості передбачені в програмі, що користується буфером обміну.

Про буфері обміну Microsoft Office, в тому числі 2010, 2013, 2016

Розгорнуті, розширені функції з управління буфером обміну пропонуються в пакеті Microsoft (скорочено MS) Office. Це дозволяє робити програма «Буфер обміну», вбудована в пакет MS Office. (В цей пакет входить набір програм: текстовий редактор Word, електронні таблиці Excel, презентації PowerPoint, бази даних Access і інші).

За допомогою буфера обміну в MS Office можна здійснювати копіювання та вставку не один раз і не раз за разом, а багаторазово.

У буфері обміну може зберігатися до 24 копій текстових і графічних елементів, які в свою чергу потім можна вставляти все відразу, або по одному, або іншим способом.

Звернення до можливостей буфера обміну, яке здійснюється з будь-якої програми пакета MS Office, показано нижче на рис. 5 на прикладі Excel.

З одного буфера обміну можна вставляти дані в різні програми офісу: Word, Excel, PowerPoint та ін. Простіше кажучи, можна картинку скопіювати один раз, після чого вона буде поміщена в програму «Буфер обміну» MS Office. Потім цю картинку можна помістити з буфера обміну і в редактор Word, і в таблицю Excel, і в презентацію PowerPoint.

Потім цю картинку можна помістити з буфера обміну і в редактор Word, і в таблицю Excel, і в презентацію PowerPoint

Мал. 5. Буфер обміну в Excel

Детальніше про буфер обміну для офісу 2010 року, в зокрема, про його включення і відключення, про настройку його видимості, інформація з офіційного сайту російською мовою:

Копіювання і вставка декількох елементів з використанням буфера обміну Office 2010

Офіційний сайт Microsoft російською мовою про буфері обміну для Office 2013 і 2016:

Використання буфера обміну Office 2013, 2016

Програма «Буфер обміну» в MS Office інакше ще називають менеджером буфера обміну. Є й інші спеціальні програми для операційних систем, звані менеджерами буфера обміну, які призначені для розширення можливостей стандартного буфера обміну.

Повертаючись до стандартних можливостей звичайного буфера обміну, який є в Windows, Mac OS або Андроїд, відзначимо, що в ньому зберігаються останні дані, які туди були скопійовані.

Якщо копіювати в буфер обміну кілька разів поспіль, то вставити можна буде тільки дані, які туди були скопійовані останній раз, а всі попередні копії автоматично стираються з стандартного буфера обміну.

Таким чином, при необхідності багаторазового використання стандартного буфера обміну потрібно після кожної операції «Копіювати» відразу ж використовувати операцію «Вставити». Багаторазово поспіль скопіювати, і потім багато разів поспіль вставити (навіть якщо це здається більш зручним варіантом роботи), користуючись стандартними можливостями буфера обміну, не можна.

Буфер обміну в Word

Спеціальні вставки є не тільки в досить складній і багатофункціональної програмі Excel, а й в тому ж Ворде (рис. 6), а також у багатьох інших програмах. І про це треба пам'ятати, якщо активно користуватися буфером обміну, щоб він не перетворився в підсумку в «буфер обману».

І про це треба пам'ятати, якщо активно користуватися буфером обміну, щоб він не перетворився в підсумку в «буфер обману»

Мал. 6.1. Меню "Вставити" в Word

Якщо в Ворді відкрити меню "Вставити" (1 на рис. 6.1), а потім клікнути по опції "Спеціальна вставка" (2 на рис. 6.1), то можна побачити пропоновані можливості вставки з буфера обміну:

Мал. 6.2. Спеціальна вставка з буфера обміну в програмі Microsoft Word

Вставити дані можна безпосередньо, без буфера обміну

І ще хотілося б відзначити наступне. Вставляти дані в програми можна не тільки з буфера обміну. Картинки можна вставляти з файлів, тексти можна теж вставляти з файлів, в таблиці можна вставляти графіки та діаграми і багато-багато іншого. Тут уже буфер обміну ні до чого! І меню «Вставка» в тому ж Ворде (рис. 7) теж не має не найменшого відношення до вставки даних з буфера обміну, хоч це меню записується однаково з найменуванням кнопки «Вставити», призначеної для вставки з буфера обміну.

7) теж не має не найменшого відношення до вставки даних з буфера обміну, хоч це меню записується однаково з найменуванням кнопки «Вставити», призначеної для вставки з буфера обміну

Мал. 7. Меню «Вставка» програми Microsoft Word, НЕ має відношення до вставки з буфера обміну

На рис. 7 видно, що в Word в меню «Вставка», яке НЕ пов'язано з буфером обміну, входять:

  • сторінки,
  • таблиці,
  • малюнок,
  • кліп,
  • діаграми,
  • колонтитули,
  • написи,
  • символи
  • і т.д.

Таким чином, користуючись буфером обміну, користувач ПК може вставляти дані, раніше скопійовані туди з іншого місця тієї ж програми або з іншої програми. І це ніяк не пов'язано з іншими можливостями вставки інших даних, яких, як бачимо, теж чимало.

Що значить «Буфер обміну містить великий фрагмент»?

Після завершення роботи з програмами в буфері обміну залишаються останні скопійовані дані. навіть після закриття програми , З якої дані були скопійовані, ці дані залишаться в буфері обміну, і їх можна використовувати для вставки в інші програми (в інші вікна).

Якщо ці дані в буфері обміну займають багато місця (наприклад, скопійований великий текст, об'ємна картинка і ін.), То при виході з програми може бути видано попередження про те, що в буфері обміну залишився великий обсяг інформації (рис. 8).

Мал. 8. Попередження, що в буфері обміну залишився великий обсяг інформації.

У цьому випадку користувач повинен прийняти рішення, чи залишати ці дані або буфер обміну потрібно «почистити» одночасно із закриттям програми, з якої ці дані були скопійовані.

1 на рис. 8 - якщо натиснути «Так», тоді дані залишаться в буфері обміну, програма Word буде закрита.
2 на рис. 8 - клік по «Ні», дані будуть видалені з буфера обміну, Word буде закритий.
3 на рис. 8 - якщо клацнути «Скасування», тоді нічого не зміниться, бо користувач передумав очищати буфер обміну і закривати Word.

Рішення, яку з трьох кнопок вибрати, залишається за користувачем.

Якщо дані з буфера обміну видалити, то їх вже не можна буде вставити в інші програми. А якщо залишити, то вставити їх буде можливо, але при цьому на зберігання великого обсягу даних в буфері обміну потрібно багато ресурсів ПК. Тут вже користувач повинен визначитися, що він хоче: зберегти дані в буфері обміну або зберегти ресурси оперативної пам'яті на своєму пристрої для подальшої роботи.

Не забувайте! Копіювати тексти, картинки та іншу інформацію з Інтернету без вказівки посилання на джерело можна лише для особистого використання. Якщо ж скопійована інформація повторно викладається в Інтернет БЕЗ вказівки посилання на джерело інформації, то це є порушенням авторських прав і може спричинити неприємні наслідки.

Також по темі:

1) Як виділити і копіювати текст на Андроїд, а також вставити і вирізати

2) Про подібність і відмінності файлів doc і docx

3) Як зробити безперервну горизонтальну лінію в Word: 4 способи

4) Підказки в Word: показувати звичайні або поліпшені, або зовсім не показувати


Автор: Юрій Воробйов


Чи не передруковувати ж його заново ?
Чи всі так просто?
Що повинно потрапити в цю вільну комірку?
Формула, яка стояла в колишньої осередку, з якої ми копіювали дані в буфер обміну?
Або число, яке стояло в колишньої осередку?
Як не помилитися?
Що значить «Буфер обміну містить великий фрагмент»?

Дополнительная информация

rss
Карта