CMS для інтернет магазину. CMS системи: Joomla, WordPress, MODx, Drupal

  1. вибір CMS
  2. види CMS
  3. Отже, види CMS:

Правильний вибір CMS допоможе заощадити значну суму в бюджеті. Сьогодні на ринку величезна кількість платформ, і як серед цієї пишності вибрати відповідну? Розглянемо, які основні CMS існують, і який вибір зведе до мінімуму витрати на підтримку і розробку.

зміст:

1. Вибір CMS
2. Види CMS
3. Легкий вибір платформи

вибір CMS

Найголовніше, що потрібно усвідомити - від CMS безпосередньо залежить вартість розробки і змісту сайту. Різниця в річних витратах може варіюватися в сотнях і мільйонах карбованців, особливо у випадку з відвідуваними ресурсами. Є ціла купа статей витрат, які можуть забутися при первісній підготовці сайту, але спливти пізніше.

Уявіть, у вас звільнився веб-майстер або навпаки потрібно розширити штат співробітників, які б займалися сайтом. Чи легко знайти знаючих фахівців? Будуть потрібні їм додаткові курси? Чим легше інтерфейс CMS, тим нижче витрати на співробітників і тим менша кількість персоналу вий візьмете для підтримки життєздатності сайту.

Але і занадто проста, недопрацьована платформа не завжди може забезпечити потрібним набором функціоналу. Згодом для доопрацювання доведеться наймати програмістів. Якщо програма була «самописна», є ризик, що через кілька років, коли вам знадобитися допомога розробників, ви можете не знайти їх після чергового удару кризи. Іншими словами, до вибору CMS потрібно підходити з розумом і не шкодувати часу і сил.

Читайте також: Відкриваємо інтернет-магазин з нуля

види CMS

Недарма кажуть: попереджений - значить, озброєний. Спеціаліст, який знає CMS, легко звузить коло пошуків до 2-3 систем.

Отже, види CMS:

  1. По виду ліцензії
    Бувають безкоштовні CMS і комерційні. Вільні CMS - як правило, праці ентузіастів, які стали суспільним надбанням завдяки відкритому коду. Плюс комерційних платформ - завжди є розробник, до якого можна звернутися з питанням і претензіями. Найпоширеніший міф - вибір платформи на безкоштовній основі небезпечний, так як вихідний код відкритий, і хакери легко знайдуть слабкі місця. Насправді відкритий код дає можливість масово тестувати системи. Тому безкоштовні платформи найчастіше захищені краще, ніж комерційні. Найпопулярніші безкоштовні CMS в Росії: Joomla, WordPress, MODx, Drupal. З комерційний частіше використовують NetCat, Amiro.CMS, S.Builder, UMI.CMS, 1С-Бітрікс, ABO.CMS, Host.CMS.
  2. За ступенем отчуждаемості
    Тут виділяють «коробкові рішення», тобто готові платформи для широкого кола розробників. Далі йдуть «студійні системи», які не використовуються ніким, крім власника. І, нарешті, SaaS (Software-as-a-Service) - онлайн-конструктори сайтів. Всі три категорії відрізняються за ступенем залежності власника сайту від розробника платформи. Потрібно враховувати, якщо шляху розробника і замовника розійдуться, то навряд чи інша компанія погодиться взятися за підтримку сайту на чужій платформі. При виборі SaaS залежність вище, так як ви не купуєте, а орендуєте ліцензію. Зате конструктор дає можливість швидко і дешево зробити сайт в конструкторі. «Коробкові рішення» дарують незалежність, так як в будь-який момент можна змінити підрядника. Такий тип CMS часто використовується для корпоративних сайтів.
  3. по універсальності
    Не всі системи, які позиціонують себе як універсальні, є такими. До них можна віднести 1С-Бітрікс, NetCat, Drupal, Joomla. Решта поступаються за функціоналом і можуть вирішувати максимально 2-3 завдання. Є й спеціалізовані CMS, які міцно вкоренилися в своїй ніші. Наприклад, PHPShop вважається кращою CMS для інтернет-магазинів, DJEM для порталів, LiveStreet для соцмереж, а WordPress користується популярністю у блогерів. Знаючи основні особливості, можна перейти безпосередньо до вибору. Списки найпопулярніших платформ опубліковані в інтернеті. Орієнтуйтеся на тип потрібної ліцензії, універсальність платформи і її відчуженість. Як ще можна підібрати потрібну CMS для інтернет-магазину.

Найпростіше - орієнтуватися на конкурентів і вибрати аналогічну CMS. Подивитися статистику можна на спеціальних порталах.

На що варто звертати увагу, вибираючи CMS для інтернет-магазину:

  • Вік компанії-розробника не менше 3 років.
  • Раніше розроблено близько 30 діючих впроваджень.
  • Адекватна ціна на доопрацювання.
  • Регулярні оновлення.
  • Повна документація.
  • Сертифікати на безпеку.
  • Стійкість до навантажень.
  • Служба підтримки.

Служба підтримки

Пам'ятайте, вам потрібна надійна CMS. І нехай вона не буде відповідати всім перерахованим вище вимогам, ви повинні розуміти, що вона дійсно підходить під ваші завдання.

Дивіться також:

Call-tracking: як не пропустити жодного дзвінка
Требуется курьер. Шукаємо кур'єра в інтернет-магазин
Оформлення посилань: точки, суцільна лінія або пунктир

Сьогодні на ринку величезна кількість платформ, і як серед цієї пишності вибрати відповідну?
Чи легко знайти знаючих фахівців?
Будуть потрібні їм додаткові курси?

Дополнительная информация

rss
Карта