Метатрейдер 5 - нова версія популярного терміналу MetaTrader

26.02.2010

2010

Торгова платформа MetaTrader 5 призначена для торгівлі на Форекс, CFD і ф'ючерсах, а також на біржових ринках. Це дає можливість торгувати відразу на декількох фінансових ринках і біржах з одного рахунку, в Metatrader4 такої можливості не було. Також змінилася концепція роботи з позиціями, додалися нові ордера. Термінал MT5 доступний в англійській і російській інтерфейсі.

Біржовий стакан (Market Depth)

У Metatrader 5 реалізовано додаток Market Watch - біржовий стакан, однак подивитися його наживо поки неможливо. Біржовий стакан - це табличне або графічне відображення поточних настроїв на будь-якому ринку. Інакше його називають "вікном заявок".

У практичному плані біржовий стакан може бути корисний короткостроковим або середньостроковим трейдерам, а також піпсовщіков. Використовуючи стакан, ви бачите не тільки графік з історичними цінами, але і реальні настрої ринку на даний момент. Ми бачимо, що стакан в MT5 поки реалізований досить убого, але, будемо сподіватися, що з часом його зроблять більш функцональним.

Ось як, наприклад, виглядає стакан в терміналі Open E Cry:

заборона локірованія

Термінал MetaTrader 5 (MT5) тепер має кардинальні відмінності в порівнянні з MT4, d таких поняттях як позиція, угода і ордер. Тут у кожного торгуемого інструменту може бути тільки одна позиція. Тепер ордер - це наказ на виконання торгової операції, в результаті якої утворюється угода. Позиція ж - це сума позицій, відкритих по конкретному інструменту. На малюнку представлені відмінності Metatrader4 від Metatrader5:

Нескладно здогадатися, що локірованіе тепер буде заборонено. Погано це чи добре? Звернемося до документа NFA, де вказані причини локірованія http://www.nfa.futures.org/

У NFA є два заперечення проти цієї стратегії. По-перше, її використання призводить до того, що клієнти втрачають можливість заробити на угодах. По-друге, її використання призводить до зростання фінансових витрат клієнтів. Зокрема, подвоюються витрати на входи і виходи на ринок. На позабіржовому ринку клієнт, який відкривається в протилежних напрямках платить подвійну комісію. Точно так же валютний трейдер платить повний спред двічі (купуючи у верхній межі спреду, продаючи по нижній межі), замість того, щоб платити за середнім спреду за вхід і вихід. Крім того, збільшуються і інші витрати. У звичайній угоді клієнт отримує «відсоток» по довгій позиції і платить «відсоток» по короткій позиції. Оскільки дві позиції відображають один одного дзеркально, можна очікувати, що надходження і платежі будуть дорівнюють нулю. На практиці, однак, сума, яку клієнт отримує по довгій позиції завжди менша від тієї, яку він платить по короткій позиції. Оскільки ці трансфери відбуваються щодня при ролловеров позицій, з часом зростають збитки.

Згадані вище витрати є невід'ємною частиною стратегії, проте є і додаткові збитки, які можуть виникнути при певних обставинах. Форекс-дилери зазвичай визначає баланс коштів на рахунку, розраховуючи ціну ліквідації конкретної позиції, використовуючи ціну біда для довгих позицій і ціну оффера для коротких позицій.

Якщо клієнт досить довго утримує дві різноспрямовані позиції, це призведе до того, що його кошти можуть скоротитися нижче необхідного рівня безпеки депозиту. Більш того, якщо спред по валютній парі виросте, що може статися з ростом волатильності на ринку або при підготовці форекс-дилера до важливих ринкових подій, депозит клієнта може зменшуватися ще більш швидкими темпами. Якщо при збільшенні спреду депозит не буде відповідати мінімальним вимогам до депозиту, то рахунок може бути ліквідований (маржін-колл) по несприятливою для клієнта ціною, не дивлячись на те, що експозиція ризику для клієнта є нульовою.

Дана стратегія також створює можливості для зловживань. Форекс-брокер може рекламувати цю стратегію недосвідченим клієнтам з метою заробити на додаткових спредах. Досвідчений клієнт може використовувати цю схему для відмивання грошей, несучи навмисні збитки за поточними видатками. Керуючі рахунками можуть використовувати її для шахрайства і обману своїх клієнтів.

Таким чином, у розробників Metatrader 5 були досить вагомі і правильні причини для зміни роботи з ордерами.

Аналітичні інструменти Metatrader 5

Аналіз динаміки цін фінансових інструментів - найважливіша складова успішної торгової діяльності. В MetaTrader 5 розробники постаралися дати трейдерам якомога більше аналітичних можливостей.

До послуг трейдерів як і раніше три види графіків: лінійний, японські свічки і бари. Для аналізу цих даних можна використовувати 38 вбудованих технічних індикаторів, 39 графічних об'єктів і безліч MQL5-індикаторів. Всі ці аналітичні інструменти можна по-різному комбінувати: на індикатори можна накладати об'єкти, будувати індикатори від інших індикаторів і так далі. Для зручності індикатори розбиті на групи: трендові, осцилятори, обсяги, Білла Вільямса та ін. Можливості створювати свої групи і переміщати індикатори між ними немає.

Можливості створювати свої групи і переміщати індикатори між ними немає

Історія котирувань в терміналі MetaTrader 5 зберігається тільки у вигляді хвилинок (М1), і все графіки будуються на їх основі. Таке рішення дозволило збільшити число таймфреймів до 21, і для аналізу котирувань можна використовувати будь-який період, від хвилинного до місячного. Основним обмеженням таймфреймів є їх кратність: в одному годині має бути ціле число хвилинних періодів. Цьому правилу задовольняють такі таймфремах: M1, M2, M3, M4, M5, M6, M10, M12, M15, M20 і M30.

Формат зберігання історичних даних в терміналі MetaTrader 5 відрізняється високою економічністю. Наприклад, хвилинна історія котирувань по GBPUSD за десять років займає всього близько 10 мегабайт. Викачавши цю історію один раз, можна будувати все графіки по даному інструменту починаючи з M1 і закінчуючи MN1.

Робота з ордерами в MT5

У плані відкриття ордерів в MT5 досить багато нововведень. Зате сам діалог залишився практично незмінним.

Зате сам діалог залишився практично незмінним

Крім загальних правил виконання ордерів, що задаються брокером, трейдер може вказувати додаткові умови в поле "Політика виконання" (діє тільки на фондовому ринку) вікна установки ордера:

1) Все або нічого (All or None)
При вказівці такого умови, угода може бути здійснена виключно в зазначеному обсязі і за ціною рівної або краще зазначеної в ордері. Якщо на ринку в даний момент не присутній достатнього обсягу фінансового інструменту, то ордер буде виконаний.

2) Зняти залишок (Cancel)
В даному випадку трейдер погоджується здійснити операцію по максимально доступному на ринку обсягом в межах зазначеного в ордері і за ціною рівної або кращої зазначеної. При цьому на відсутній обсяг додаткових заявок НЕ
виставляється.

3) Повернути (тільки для відкладеного виконання)
При вказівці такого умови трейдер погоджується здійснити операцію по максимально доступному на ринку обсягом в межах зазначеного в ордері і за ціною рівної або краще зазначеної. При цьому на відсутній обсяг буде виставлена ​​додаткова заявка за ціною, вказаною в ордері.

Додалося кількість видів відкладених ордерів - їх тепер шість:

Додалося кількість видів відкладених ордерів - їх тепер шість:

Buy Limit - торговий наказ на покупку за ціною «Ask» дорівнює або кращої, ніж ціна, зазначена в ордері. При цьому поточний рівень цін більше значення, встановленого в ордері. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту, опустившись до певного рівня, почне рости.

Buy Stop - торговий наказ на покупку за ціною «Ask» дорівнює або кращої, ніж ціна, зазначена в ордері. При цьому поточний рівень цін менше значення, встановленого в ордері. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту подолає деякий рівень і продовжить своє зростання.

Sell Limit - торговий наказ на продаж за ціною «Bid» дорівнює або кращої, ніж ціна, зазначена в ордері. При цьому поточний рівень цін менше значення, встановленого в ордері. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту, піднявшись до певного рівня, почне знижуватися.

Sell Stop - торговий наказ на продаж за ціною «Bid» дорівнює або кращої, ніж ціна, зазначена в ордері. При цьому поточний рівень цін більше значення, встановленого в ордері. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту досягне певного рівня і продовжить знижуватися.

Buy Stop Limit - цей вид ордера поєднує в собі перші два типи, будучи стоп-ордером на установку лімітного ордера на покупку ( "Buy Limit»). Як тільки майбутня ціна «Ask» досягне значення, зазначеного в цьому ордері, буде виставлений наказ «Buy Limit» на рівні, зазначеному в ордері. При цьому поточний рівень ціни менше значення ціни, після досягнення якої буде встановлено відкладений ордер.

Sell Stop Limit - цей вид ордера є стоп-ордером на установку лімітного ордера на продаж ( "Sell Limit»). Як тільки майбутня ціна «Bid» досягне значення, зазначеного в цьому ордері, буде виставлений наказ «Sell Limit» на рівні, зазначеному в ордері. При цьому поточний рівень ціни більше значення ціни, після досягнення якої буде встановлено відкладений ордер. А ціна відкладеного ордера вище рівня його установки.

Автотрейдинг

За розробку і використання радників, призначених для користувача індикаторів і скриптів в терміналі MetaTrader 5 відповідає інтегроване середовище розробки MQL5. До її складу входять MetaEditor 5, MetaTrader 5 Strategy Tester, MetaQuotes Language 5 (MQL5) і клієнтський термінал MetaTrader 5, в якому виконуються експерти. Зауважимо, що тестера стратегій поки немає, але його ідеологія буде принципово відрізнятися від тієї, до якої ми звикли в MT4.

Мова програмування торгових стратегій MQL5 володіє дуже високою швидкістю виконання і за цим показником впритул наближається до мови C ++. У порівнянні з MQL4 нову мову швидше в 4-20 разів. Це дозволяє використовувати більш складні експерти, здатні обробляти велику кількість інформації в одиницю часу і, отже, отримувати більш точні прогнози динаміки цін. Крім того, новий мова є об'єктно-орієнтованим, що полегшує і прискорює розробку радників.

Для написання експертів використовується редактор MetaEditor 5, забезпечений новою системою IntelliSense. Вона автоматично доповнює різні конструкції мови і виводить підказки по параметрам різних функцій. Вбудований відладчик дозволяє швидко відшукувати помилки і виправляти їх. Після завершення роботи та компіляції експерта він автоматично з'являється в терміналі і може бути тут же запущений в роботу на ринку.

MetaTrader 5 Strategy Tester - потужний інструмент для будь-якого розробника експертів. З його допомогою можна отримати результати поведінки радника на історії ще до запуску експерта в реальну торгівлю на рахунку. Розгорнуті звіти по торговельній системі дозволять оцінити радник і виявити проблемні місця в ньому, а також порівняти експерт з іншими розробками. Крім того, оптимізація експертів дозволяє визначити найбільш ефективні параметри входять змінних і зробити свій радник максимально прибутковим.

висновки

Нова платформа MT5 значно краще попереднього MT4 - доступ до біржових майданчиків і об'єктно-орієнтована мова програмування MQL5 піднімають Metatrader на новий рівень. Звичайно, поки все ще виглядає сиро і немає значної частини функціоналу, але, з часом, Metatrader5 займе гідне місце в рейтингу торгових платформ.

Термінал Metatrader5 представляє Форекс Клуб . Перед відкриттям реального рахунку рекомендується відкрити навчальний рахунок, який за своїми функціональними можливостями практично не відрізняється від реального рахунку, за винятком того, що весь прибуток і збитки за таким рахунком - віртуальні.

Відкрити демо-рахунок або реальний рахунок можна прямо з торгового терміналу MetaTrader 5.

ще цікаво

Погано це чи добре?

Дополнительная информация

rss
Карта