Налаштування Notepad ++

  1. Меню Правка
  2. Меню Пошук
  3. Меню Вид
  4. Меню Кодування - Текстовий редактор Notepad ++
  5. Меню Синтаксис
  6. Меню Опції
  7. Меню Макроси
  8. Меню Запуск
  9. Меню Вікна
  10. огляд плагінів
  11. Auto save
  12. SnippetPlus

Привіт, сьогодні мова піде про один з найпопулярніших текстових редакторів знаменитому   Notepad ++

Привіт, сьогодні мова піде про один з найпопулярніших текстових редакторів знаменитому Notepad ++ .

Цей на перший погляд простої і нехитрий редактор має в своєму функціоналі безліч дуже корисних речей, підсвічування тегів, пошук і заміна за словами і багато іншого.

Почавши розбиратися з тим що може цей редактор я склав для себе невелику інструкцію, якій і хочу з вами поділитися.

І так почнемо по порядку.

І так почнемо по порядку

Новий - Служить для створення нового файлу. Також ви можете скористатися відповідною кнопкою на панелі або ввести комбінацію «Ctrl + N». Ім'я створеного файлу буде відображатися вгорі в стилі «new 1», «new 2», «new 3» і так далі, в залежності від того, скільки ви вже створили нових файлів.

Відкрити - Служить для відкриття потрібного файлу, ви можете натиснути на відповідну іконку на панелі або ввести комбінацію «Ctrl + O». В результаті з'явиться діалогове вікно, в якому можна вибрати один або кілька файлів. Вміст кожного файлу буде відображатися в індивідуальній закладці, в разі, якщо документ вже відкрито, то редактор Notepad ++ автоматично активує ятати з його вмістом. Також, ви можете просто перетягнути один або кілька файлів у вікно текстового редактора, для їх відкриття.

Відкрити всі недавні файли - Даний пункт меню дозволяє відкрити всі недавно закриті документи. В меню «Опції / Установки» вкладка «Новий документ» можна задати кількість файлів, інформація про яких буде зберігатися в історії, за замовчуванням, редактор коду Notepad ++ зберігає інформацію про 15 останніх документах.

Очистити список недавніх документів - Даний пункт меню Файл дозволяє очистити історію про недавні документах, з якими ви працювали.

Зберегти - Дозволяє зберегти активний документ, можна натиснути на відповідну кнопку або ввести комбінацію «Ctrl + S». Якщо файл вже зберігався редактором Notepad ++ , То його вміст буде замінено, в іншому випадку, відкриється діалогове вікно «Зберегти Як».

Зберегти Все - Дозволяє зберегти відразу всі документи в текстовому редакторі. Для тих документів, які ще не зберігалися, буде показано діалогове вікно «Зберегти Як». Ви можете натиснути на відповідну піктограму, або ввести комбінацію «Ctrl + Shift + S».

Зберегти як - Дозволяє зберегти новий документ під заданим ім'ям, буде показано діалогове вікно «Зберегти Як». Також, ви можете використовувати дане меню, що б заново зберегти вже збережений файл по новому шляху і з новим ім'ям. Також, ви можете скористатися комбінацією «Ctrl + Alt + S».

Зберегти копію як ... - Даний пункт меню Файл, дозволяє зберегти обраний файл під новим ім'ям і по новому шляху. Різниця з пунктом «Зберегти як» полягає в тому, що там ми автоматично починаємо працювати з документом в текстовому редакторі, збереженим під новим ім'ям або розташуванням, а тут, робота триває з поточним документом, та копія ніяк не зачіпається.

Перезавантажити з диска - Даний пункт актуальний в тому випадку, якщо ви зберегли файл, а потім внесли в нього зміни, і хочете, відмовитися від внесених змін та отримати початковий вміст файлу (то вміст, яке було при збереженні документа). Всі зміни будуть втрачені.

Перейменувати ... - Дозволяє перейменувати вибраний файл, аналогічну операцію ви можете виконати, якщо клацнете правою кнопкою миші по верхній вкладці з ім'ям потрібного файлу, в випадаючому меню будуть і інші пункти з контекстного меню Файл.

Закрити - Дозволяє закрити активний документ, можете натиснути на відповідну іконку на панелі або ввести комбінацію «Ctrl + W». У разі, якщо файл ще не був збережений, або в нього були внесені зміни, то текстовий редактор Notepad ++ буде завжди запитувати, чи потрібно зберегти закривається документ.

Закрити всі - Дозволяє закрити всі документи, відкриті в редакторі коду. Всі дії аналогічні попередній команді, тільки не для одного, а для всіх файлів.

Закрити всі, крім активного - В даному випадку, будуть закриті всі файли, крім активного.

Зберегти сесію ... - Даний пункт дозволяє зберегти інформацію про документах, які зараз відкриті в один файл. Наприклад, у нас відкрито 5 документів, що б кожен раз не відкривати їх заново, ми можемо зберегти інформацію про них в одному файлі, відкривши який, ми автоматично відкриємо всі 5 документів.

Завантажити сесію ... - Власне, тут ми може відкрити потрібну сесію, точніше файл, в якому зберігається інформація про конкретні документах. Це дуже зручно, особливо, якщо ми працюємо над деякими проектом. Так, можна для кожного проекту в текстовому редакторі Notepad ++ створити окрему сесію, інформація про яку буде зберігатися в файлі. У підсумку, нам не потрібно буде кожного разу відкривати заново файли.

Видалити з диска - Власне, даний пункт дозволяє видалити активний документ.

Меню Правка

Меню Правка

Скасування - Дозволяє скасувати внесені зміни в документ, комбінація «Ctrl + Z».

Повтор - Дозволяє повторити дії, скасовані за допомогою пункту Скасування, комбінація «Ctrl + Y».

Вирізати - вирізати виділений фрагмент, вирізаний фрагмент буде зберігатися в пам'яті, комбінація «Ctrl + X»

Копіювати - Копіювати виділений фрагмент в буфер обміну, комбінація «Ctrl + C».

Вставити - Вставити дані, які зберігаються в буфері обміну, комбінація «Ctrl + V».

Видалити - Дозволяє видалити виділений фрагмент, клавіша «DEL».

Виділити все - Виділяє весь текст, що міститься в активному документі, комбінація «Ctrl + A».

Копіювання в буфер обміну - Дозволяє скопіювати в буфер обміну дані про файл.

  • Копіювати Шлях і Файл
  • Копіювати Файл
  • Копіювати Шлях до файлу

Відступи (табуляція) - Робота з табуляцією.

  • Вставити табуляцію - Кнопка «Tab».
  • Видалити табуляцію - Просто переміщує курсор вліво на число символів, рівних табуляції, комбінація «Shift + Tab».

Перетворити регістр - Дозволяє змінити регістр виділених символів.

  • Прописні - Комбінація «Ctrl + Shift + U».
  • Рядкові - Комбінація «Ctrl + U».

Операції з рядками - Даний пункт редактора коду Notepad ++ і його підпункти дозволяють виробляти різні маніпуляції з рядками тексту.

  • Дублювати поточний рядок - Вставляє з нового рядка вміст поточного рядка (рядка, в якій знаходиться курсор), комбінація «Ctrl + D».
  • Розбити рядки - Комбінація «Ctrl + I».
  • Об'єднати рядки - Дозволяє об'єднати вибрані рядки в один рядок, комбінація «Ctrl + J».
  • Перемістити рядок вгору - Комбінація «Shift + Ctrl + Up».
  • Перемістити рядок вниз - Комбінація «Shift + Ctrl + Down».
  • Видалити порожні рядки - Видаляє всі порожні рядки в редакторі коду Notepad ++ , Однак, якщо в рядку міститься знак табуляції або пробіл, то вона не буде вважатися порожній.
  • Видалити порожні рядки (що містять символи Пропуск) - В даному випадку, будуть видалятися все рядки, навіть ті, які містять пробіли і символи табуляції.

Коментарі - Даний пункт містить кілька підпунктів, які дозволяють управляти коментарями в програмному коді.

  • ВКЛ викл. Коментар рядки - Комбінація «Ctrl + Q»
  • Закоментувати рядок - Комбінація «Ctrl + K»
  • Розкоментувати рядок - Комбінація «Ctrl + Shift + K»
  • Закоментувати виділення - Комбінація «Ctrl + Shift + Q»

Автозавершення - Даний пункт меню містить кілька підпунктів, які дозволяють скоротити час при введенні тексту:

  • Завершення функцій - Дозволяє включити відображення списку, в якому будуть відображатися можливі варіанти для введеної функції, або будь-який інший програмної конструкції, комбінація «Ctrl + SpaceBar»
  • Завершення слів - Тут також відображається список можливих слів, які ви хочете ввести, список формується з слів, які вже міститися в документі, комбінація «Ctrl + Enter»
  • Підказка по функціям - Комбінація «Ctrl + Shift + SpaceBar»

Формат кінця рядка - Меню дозволяє задати код-символ, яким буде завершуватися рядок.

  • Перетворити в Win-формат - Символ CRLF
  • Перетворити в UNIX-формат - Символ LF
  • Перетворити в MAC-формат - Символ CR

Операції з пробілами - Можливість видалити пробіли в потрібних місцях.

  • Прибрати замикають пробілу - Прогалини, які знаходяться в кінці рядка.
  • Прибрати початкові пробілу - Прогалини, які знаходяться спочатку рядки
  • Прибрати замикають пробілу - Прогалини, які знаходяться спочатку і в кінці рядка.
  • Символ Кінець рядка в Пропуск - Фактично, розміщує всі рядки в одну, так як замість символу перекладу рядка ми отримаємо пробіл.
  • Прибрати зайві прогалини і кінці рядків - Тут, фактично об'єднані два попередніх пункту.
  • Табуляцію в пробіл - Символ табуляції перетворюється в пробіл
  • Пропуск в табуляцію (Всі) - Перетворює всі прогалини в символ табуляції.
  • Пропуск в табуляцію (Заголовні) - Перетворює тільки прогалини на початку рядків в символ табуляції.

Редактор стовпців .... - Даний пункт меню відкриває діалогове вікно Редактор стовпців, в якому можна задати текст або нумерацію, які будуть вставлені в документ у вигляді стовпчика. Вставка відбудеться з того місця, де знаходиться курсор і до кінця останнього рядка з текстом.

Панель символів - Дуже корисний пункт, так як він виводить панель, в якій містяться символи і їх ASCII коди.

Тільки читання - Включає або відключає режим, в якому можна тільки переглядати обраний документ.

Меню Пошук

Меню Пошук

Підпункт «Знайти».

При натискання на пункт «Знайти» або комбінації клавіш «Ctrl + F» відкриється наведене нижче додаткове вікно При натискання на пункт «Знайти» або комбінації клавіш «Ctrl + F» відкриється наведене нижче додаткове вікно

  1. «Знайти» - поле для введення слова або виразу, яке необхідно знайти в коді.
  2. «Шукати далі» - при натисканні на цю кнопку утиліта знайде потрібне слово або вислів в поточному файлі починаючи з верху. Якщо вибрати в чекбоксі напрямок «Вгору», то пошук буде починатися з кінця коду вгору.
  3. «Підрахувати» - при натисканні на цю кнопку буде підраховано кількість знайдений-них слів або виразів.
  4. «Знайти все у всіх Відкритих Документах» - при натисканні на цю кнопку пошук буде проводитися у всіх відкритих в програмі файлах на поточний момент. У додатковому вікні будуть вказані всі знайдені слова або виразу із зазначенням місця розташування файлів і номерів рядків в кодах.
  5. «Знайти всі в Поточному Документі» - при натисканні на цю кнопку пошук буде про-переводитися в поточному документі. У додатковому вікні будуть вказані всі знайдені слова або виразу із зазначенням папки розташування файлу і номерів рядків.
  6. «Тільки цілі слова» - при натисканні на цю кнопку буде проводитись пошук тільки цілих слів, а не послідовності букв.
  7. «Враховувати регістр» - при натисканні на цю кнопку буде проводитись пошук з урахуванням регістру (великі або малі літери).
  8. «Зациклити пошук» - при натисканні на цю кнопку буде проводитись пошук по колу, тобто дійшовши вниз коду утиліта почне пошук спочатку.

Підпункт «Знайти в файлах».

При натисканні на пункт «Знайти в файлах» відкриється таке вікно:

При натисканні на пункт «Знайти в файлах» відкриється таке вікно:

«Знайти всі» - натискання цієї кнопки дозволяє шукати слово або вислів в за-даної папці, тобто в цілому ряді файлів розташованих в папці. Для цього потрібно вказати директорію до папки в якій програма буде здійснювати пошук.

«Замінити на»: - в це поле вводимо виправлене слово, яке з'явиться в коді замість слова зазначеного в поле «Знайти». Натискаємо кнопку «Замінити в файлах і редактор знайде у всіх файлах заданої папки слово з помилкою і замінити його на виправлене.

«Фільтри» - тут задається певний фільтр, наприклад розширення типу * .html *; * .Php *; * .Css *. За замовчуванням в утиліті варто фільтр *. *, Що зрпчт всі види файлів.

Підпункт «Шукати далі».

При активізації цього пункту або при натисканні F3, редактор знайде вказане в пошуку слово або вираз наступне вниз в поточному документі.

Підпункт «Шукати раніше».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Shift + F3, редактор знайде вказане в пошуку слово або вираз наступне вгору в поточному документі.

«Виділити і шукати далі».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Ctrl + F3 редактор виділене слово або вислів в поточному документі шукає у напрямку вниз.

«Виділити і шукати раніше».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Ctrl + Shift + F3 редактор виділене слово або вислів в поточному документі шукає по на-правлінню вгору.

«Виділити і шукати далі з Регістром».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Ctrl + Alt + F3 редак-тор виділене слово або вислів в поточному документі шукає у напрямку вниз з урахуванням регістру.

«Виділити і шукати раніше з Регістром».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Ctrl + Alt + Shift + F3 редактор виділене слово або вислів в поточному документі шукає по направле-ня вгору з урахуванням регістру.

«Замінити».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації Ctrl + H відкриється нове вікно:

«Шукати далі» - редактор шукає задане слово або вислів в поточному доку-менти.

«Замінити» - редактор знайдене слово або вираз замінює на заданий.

«Замінити все» - редактор замінює всі знайдені слова в поточному документі на зазначені в поле «Замінити на:».

«Замінити все у всіх Відкритих Документах» - редактор замінює всі знайдені слова в усіх відкритих в програмі документах на поточний момент часу.

Підпункт «Пошук у міру набору».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Ctrl + Alt + I в нижній частині програми відкриється по всій довжині додаткове вікно.

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Ctrl + Alt + I в нижній частині програми відкриється по всій довжині додаткове вікно

  1. У міру набору коду програма веде пошук в поточному документі.
  2. Стрілки «Вперед» і «Назад».
  3. «Highlight all» - виділити все. Якщо поставити галочку в цьому чекбоксі, редактор виділить всі аналогічні послідовності букв в поточному документі.
  4. «Match case» - з урахуванням регістра. Якщо поставити галочку в цьому чекбоксі, ре-редактором буде проводити пошук послідовності символів в поточному документі з урахуванням обраного регістра.

Підпункт «Вікно результату пошуку».

При активізації цього пункту або натисканні клавіші F7 в нижній частині відкриється вікно з результатами останнього пошуку з моменту запуску редактора.

Підпункт «Наступний результат пошуку».

При активізації цього пункту або натисканні клавіші F4 редактор перейде на наступну сходинку вниз в результаті пошуку.

Підпункт «Попередній результат пошуку».

При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Shift + F4 редактор перейде на наступну сходинку вгору в результаті пошуку.

Підпункт «Перейти до ...» При активізації цього пункту або натисканні комбінації клавіш Ctrl + G відкриється додаткове вікно:

  1. «Рядок» - якщо активувати цей пункт, то обчислення буде проводитися в рядках.
  2. «Зараз ви тут:» - показаний номер рядка на якій в даний момент зна-диться курсор.
  3. «Хочете перейти до:» - в цьому полі потрібно вказати рядок на яку хочете перейти.
  4. «Максимальне значення:» - показано загальна кількість рядків у файлі.
  5. «Стовпець» - якщо активувати цей пункт, то обчислення буде проводитися в символах.
  6. «Зараз ви тут» - порядковий номер символу, перед яким у поточний мо-мент знаходиться курсор.
  7. «Хочете перейти до:» - в це поле вводиться порядковий номер символу на який хочете перейти.
  8. «Максимальне значення» - загальна кількість символів в поточному документі.

Підпункт «Mark ...» (Позначки).

При активізації цього пункту відкривається додаткове вікно.

Слово введене в поле «Знайти:» буде виділено особливим фоном, якщо поставити галочку в чекбоксі «Позначати Закладкою» то навпроти рядка з'явиться мітка (2). Всі інші кнопки даного вікна працюють однаково розглянутим вище.

«Bookmark» (управління закладками).

Тут можна поставити або зняти ятати, переміщатися вгору або вниз по за-кладками, вирізати, вставляти рядки з закладками.

Інвертувати рядки із закладкою - при виборі цього пункту рядок із закладкою залишиться без мітки, а всі інші будуть з мітками:

Інвертувати рядки із закладкою - при виборі цього пункту рядок із закладкою залишиться без мітки, а всі інші будуть з мітками:

Підпункт «Знайти символи в діапазоні».

При активації даного пункту відкриється окреме вікно:

  1. Знайти символи не належать до кодування ASCII.
  2. Знайти символи відносяться до кодуванні ASCII.
  3. Поставити своє діапазон пошуку.
  4. Якщо поставити галочку, то пошук буде зациклений по колу.

Меню Вид

Меню Вид

Поверх всіх вікон - Включає або відключає режим, в якому вікно редактора Notepad ++ буде завжди відображатися поверх інших вікон.

Текст на весь екран - На весь екран відображається вміст документа і вкладки. Клавіша "F11».

Тільки текст (в усі вікно) - На весь екран відображається тільки вміст документа, без вкладок. Кнопка «F12».

Відображення символів - Даний пункт дозволяє включити або відключити відображення спеціальних символів або розмітку в редакторі коду Notepad ++.

  • Відображати прогалини і Табуляцію - Буде відображатися чи ні розмітка для прогалин (точка) або табуляції (стрілка).
  • Відображати символ Кінець рядка - Включити або відключити відображення символу кінця рядка, наприклад, CRLF, CR, LF, в залежності від вибору, заданого в меню «Правка / Формат» кінця рядка.
  • Відображати всі символи
  • Відображати відступи - Включити або відключити розмітку, яка показує відступи.
  • Відображати символ Перенесення рядка

Масштаб - Дозволяє збільшити або зменшити масштаб вікна в редакторі Notepad ++ .

  • Крупніше - Комбінації «Ctrl + Коліщатко миші вгору» або «Ctrl + Num +«
  • Зменшити - Комбінації «Ctrl + Коліщатко миші вниз» або «Ctrl + Num -«
  • Відновити масштаб ... - Комбінація «Ctrl + Num /«

Операції з документами - Пункт дозволяє задавати режим одночасного перегляду документів у двох вікнах.

  • Перемістити в інше вікно - Створює ще одне вікно, в якому буде відображатися активний документ.
  • Дублювати в інше вікно - Створює ще одне вікно в текстовому редакторі Notepad ++ , В якому буде відображатися копія активного документа. Фактично, один і той же документ буде відображатися в двох вікнах одночасно.
  • Переключитися на інше вікно - Дозволяє перемикати фокус між вікнами, клавіша «F8»

Сховати вибрані рядки - Дозволяє приховати вибрані рядки коду в результаті, зліва з'являться два трикутника, натиснувши на які, можна буде знову показати заховані рядки. Комбінація «Alt + H».

Згорнути все блоки - Згортає всі блокові конструкції коду (наприклад, Sub ... End Sub). У підсумку, зліва з'явиться плюсик, натиснувши на який можна знову розгорнути блок. Комбінація «Alt + 0».

  • Розгорнути все блоки - Показує згорнуті блокові конструкції, комбінація «Alt + Shift + 0».

Згорнути поточний блок - Згортає блок коду, в якому знаходиться курсор, комбінація «Ctrl + Alt + F».

Розгорнути поточний блок - Показує згорнутий блок, той блок, біля якого знаходиться курсор, комбінація «Ctrl + Alt + Shift + F».

Згорнути рівень - Даний пункт дозволяє згорнути заданий рівень блоку коду. Це актуально, якщо у нас кілька вкладених конструкцій (наприклад, вкладені цикли, вкладені процедури і так далі). Підпункти визначають рівень вкладеності, всього їх 8. Комбінації клавіш «Alt + 1», «Alt + 2», ...., І так до 8 рівня.

Розгорнути рівень - Даний пункт дозволяє показати заданий рівень блоку коду, якщо він був згорнутий. Комбінації клавіш «Alt + Shift + 1», «Alt + Shift + 2», ...., І так до 8 рівня.

Інформація про фото ... - Дозволяє переглянути дані про поточний документ: кількість слів і рядків, шлях до файлу і так далі.

  • Текст справа наліво - Задає напрямок тексту справа наліво, комбінація «Ctrl + Alt + R»
  • Текст зліва направо - Задає напрямок тексту зліва направо, комбінація «Ctrl + Alt + R»

Меню Кодування - Текстовий редактор Notepad ++

Меню Кодування - Текстовий редактор Notepad ++

В даному пункті ми можемо призначати і змінювати кодування документа. Я не можу сказати, яке кодування вибрати найкраще, але практично завжди можна використовувати кодування UTF-8 без Bom, так як в звичайному вигляді дана кодування чомусь не завжди сприймається правильно і може виводитися в браузері незрозуміла нісенітниця складається з ієрогліфів.

Перша (верхня) половина меню, що випадає призначена, для призначення кодування нового документа.

Друга (нижня) половина служить, для перетворення кодування документа, в якому вже міститься якась інформація. Не плутайте «кодувати» і «перетворити».

Меню Синтаксис

Меню Синтаксис

Дане меню редактора Notepad ++ дозволяє вибрати або створити власний синтаксис коду. У самому меню вже є кілька пунктів, який дозволяють вибрати потрібний синтаксис (наприклад, вказати, що ми програмуємо на php або perl). Хоча, в більшості випадків при збереженні документа під потрібним розширенням, текстовий редактор notepad ++ автоматично вибирає потрібний синтаксис, з огляду на розширення файлу.

Задати свою мову ... - Даний пункт меню показує діалогове вікно з безліччю вкладок. Фактично, тут можна визначити власну мову програмування і його синтаксис. Однак, як на мене, це зайва робота, так як більшість мов містять схожий синтаксис.

Так, ви можете додати власне розширення файлу до потрібного стилю в меню «Опції / Визначення стилів».

Меню Опції

Меню Опції

Налаштування ... - Даний пункт містить практично всі налаштування редактора коду Notepad ++. Відразу після вибору даного пункту з'явиться діалогове вікно з декількома вкладками.

Загальні - Тут такого:

  • Мова інтерфейсу - Містить список, що випадає з мовами.
  • Панель інструментів - Тут можна приховати або показати панель інструментів, а також вибрати розмір значків.
  • Панель меню - Дозволяє показати або приховати панель з меню ( «Alt» або «F10» для вибору).
  • Список документів - Включити або відключити бічне меню, в якому буде відображатися список відкритих документів.
  • Картотека - Тут можна вибрати різні параметри відображення панелі вкладок.

Виправлення

Дана вкладка особливо важливих функцій не представляє. Тут можна задати оформлення кордонів блоку (блоком вважаються програмні конструкція типу процедура, цикл і так далі), включити або відключити нумерацію рядків, задати параметри кордонів і так далі.

новий документ

новий документ

Тут можна задати базові параметри для нового документа, наприклад, кодування. Можна задати кількість документів, інформація про яких буде зберігатися в історії, а також формат відображення (тільки ім'я або шлях і ім'я файлу).

Асоціація файлів

Власне, дозволяє зв'язати додаток із заданими типами файлів.

Синтаксис / Табуляція

Тут Ви можете бачити два блоку, перший блок дозволяє сформувати список з відключеними мовами програмування. Другий блок дозволяє задати розмір табуляції для заданого мови програмування.

Резерв / Автозавершення

Резерв / Автозавершення

Тут можна задати параметри резервного копіювання (тип, каталог для збереження) і параметри автозаповнення даних, що вводяться (можна включити або відключити для кожного введення, включити або відключити відображення підказок при введенні програмних конструкцій).

Визначення стилів ... - Даний пункт меню дозволяє налаштувати стилі для обраного синтаксису мови, наприклад, колір тексту, розмір і так далі. Також тут можна додати розширення до вибраного

синтаксису. Також можна вибрати стиль оформлення зі списку вгорі.

Меню Макроси

Меню Макроси

Старт записи - Дозволяє запустити запис макросу

Стоп записи - Дозволяє зупинити запис макросу. Вся запис буде зберігатися в тимчасовому буфері, вміст якого буде автоматично перезаписано під час запису нового макросу.

Прокрутити запис - Дозволяє запустити записаний макрос, той макрос, який був записаний останнім. Комбінація «Ctrl + Shift + P».

Зберегти запис макросу ... - Даний пункт запускає діалогове вікно редактора Notepad ++ , В якому потрібно вказати ім'я макросу і призначити йому комбінацію клавіш, по якій він буде запускатися.

Запустити багаторазово ... - Даний пункт запускає діалогове вікно, в якому можна вибрати потрібний макрос (з буфера обміну або збережений макрос). Також, тут можна вказати кількість запусків або вибрати, що б макрос відтворювався до кінця файлу.

Змінити гарячі клавіші / Видалити макрос - Власне, даний пункт говорить сам за себе. Тут можна задати або змінити комбінації клавіш для базових команд редактора і макросів, а також видалити збережений макрос

Меню Запуск

Меню Запуск

Запуск ... - Кнопка «F5". Даний пункт запускає діалогове вікно редактора коду Notepad ++ , В якому треба ввести шлях до програми та можливі передані параметри. Ви можете використовувати кнопку Огляд (Вона поруч з рядком введення), щоб знайти потрібну програму. Передані параметри (якщо вони потрібні) полягають в в $ (...), де ... може бути:

  • FULL_CURRENT_PATH - Шлях до поточного каталогу
  • CURRENT_DIRECTORY - Ім'я поточного каталогу
  • FILE_NAME - Файл
  • NAME_PART - Файл без розширення
  • EXT_PART - Розширення файлу
  • NPP_DIRECTORY - Ім'я каталогу, в якому знаходиться додаток Notepad ++ .
  • CURRENT_WORD - Поточне виділення тексту в документі.
  • CURRENT_LINE - Поточний номер рядка, яка обрана в документі (нумерація йде з 0).
  • CURRENT_COLUMN - Поточна колонка, в якій знаходиться курсор (нумерація йде з 0).

например:

«$ (NPP_DIRECTORY) \ notepad ++. Exe» -multiInst «$ (FULL_CURRENT_PATH)»

В даному випадку, відбудеться відкриття активного документа в новому екземплярі Notepad ++ .

Кнопка «Зберегти ...» дозволяє зберегти введену команду і призначити їй їм і комбінацію клавіш.

В меню Запуск також відображаються збережені команди, а останній пункт дозволяє видалити збережені команди або змінити комбінації клавіш.

Меню Вікна

Меню Вікна

Дане меню містить всі відкриті файли в текстовому редакторі Notepad ++ . Останній пункт «Вікна ...» показує діалогове вікно, в якому знаходиться список всіх відкритих файлів, шлях по якому вони збережені (якщо файл збережений), а також тип (все залежить від розширення файлу). Тут же можна переключитися з одного файлу на інший, Закрити або зберегти відкритий файл.

огляд плагінів

  • Auto save

  • Плагін дозволяє автоматично зберігати документ. Є налаштування - наприклад зберігати при втраті фокуса.
  • Compare

  • Аналог winmerge. Дозволяє порівнювати файли. Відмінності підсвічуються.
  • CCommpletion

  • Плагін автокомпліта (автодопіскі). Може шукати змінні.
  • Document Monitor

  • Перевіряє документ - не змінений він іншим додатком. Корисний плагін.
  • Explorer

  • Додає оглядач файлів в блокнот.
  • External lexer KVS

  • Додає підсвічування синтаксису KVS.
  • Falling bricks

  • Додає гру-тетріс.
  • File switcher

  • Дозволяє переключаться між файлами. Корисно коли відкрито більше 30 файлів.
  • Gmod LUA lexer

  • Підсвічування синтаксису LUA.
  • Gtag seach

  • Пошук по тегам.
  • GuidGuard

  • Плагін для C. Вставляє в файл наступне (заголовок різний):
  • HEX-editor

  • HEX редактор прямо в блокноті. Додає іконку швидкого виклику. Дуже зручне.
  • HTML tag

  • Вельми корисний плагін. Додає ряд гарячих клавіш, можна швидко скопіювати вміст між тегами. Див скрін.
  • JSMin

  • Плагін для javascript. Видаляє всі перенесення і відступи в цілях зменшення ваги.
  • Language help

  • Дозволяє запускати спец файли допомоги (CHM, HLP, PDF), шукати слова в них.
  • Light Explorer

  • Полегшена версія плагіна Explorer.
  • MathPad

  • Дозволяє проводити різні математичні розрахунки.
  • MIME Tools

  • Маленький корисний плагін, додає base64 code / decode. Printed quotable ...
  • MultiClipboard

  • Плагін веде історію буфера обміну. Зручно коду багато копіпаст одне і теж.
  • NativeLang

  • Дозволяє перевести плагін або меню на вашу мову.
  • NppAutoIndent

  • Розумний авто-відступ для мов C / C ++, PHP, Java і інших. Дуже корисна річ.
  • NppCrypt

  • Додає можливість закріптовать файл. Ось тільки навіщо?
  • NppExec

  • Додає можливість запуску командного рядка з параметром. Наприклад можна відразу запустити і скомпіліть asm.
  • NppExport

  • Дозволяє експортувати файл в rtf, html ..
  • NppExternalLexers

  • Додає кілька синтаксисів.
  • NppFTP

  • Фтп в вашому блокноті.
  • NppNetNote

  • Плагін дуже класний. Дозволяє редагувати файл декільком людям одночасно!
  • Oberon-2 Lexer

  • Додає підсвічування синтаксису oberon-2.
  • Obide

  • Автокомпліт для oberon-2.
  • Perforce actions

  • Плагін працювати відмовився.
  • Plagin Marker Margin

  • Дрібний фікс. Додає відступи.
  • Plugin Manager

  • Менеджер плагінів. Дозволяє завантажувати / видаляти плагіни. Зручне.
  • Plugin Update

  • Плагін оновлює плагіни. Автоматично перевіряє останню версію. Корисна штука.
  • Pork to Sausage

  • Плагін для дещо яких змін в тексті. Розбиратися не став.
  • Python Script

  • Плагін для пітона. Додає консоль.
  • Regex Helper »

  • Ідін з найкорисніших плагінів. Дозволяє протестувати регулярний вираз. Підсвічує збіги. Плагін еквівалентний функції preg_match_all в php. Враховує всі групи. З його допомогою вивчити регулярні вирази можна буквально за день.
  • RegRexPlace

  • Заміна по регулярке. Не дуже зручно. Потрібно каламутити ini файл.
  • Run Me

  • Теж що то типу NppExec. Є налаштування.
  • SciMarkerSymbol

  • Плагін потрібен для роботи деяких плагінів.
  • Snippets

  • Додає сніпетів.
  • Subversion

  • Викликає TortoiseSVN's з командного рядка.
  • ScrollPastEOF

  • Корисний плагін-фікс. Дозволяє скролить файл до нескінченності.
  • Select N Launch

  • Дозволяє зберегти виділений шматок файлу в новий, з потрібним розширенням. зручно .
  • SnippetPlus

  • Теж що і Snippet тільки більш просунута версія.
  • SourceCookifier

  • Создайт якесь превью, типу дерева. Дивіться скріншот.
  • SourceSwitch

  • Перемикання між файлами .c <-> .h
  • Speech

  • Плагін промовляє виділений текст. У мене голосом Микрософт Сема.
  • Spell-Checker

  • Перевірка слів, типу вордівських. Потрібно попередньо встановити Aspell.
  • Switcher

  • Перемикається між файлами cpp <> h, cc <> h and c <> h
  • TagsView

  • Плагін показує результати парсинга сітегов (CTag).
  • WebEdit

  • Швидка вставка тега. Додає кнопочки тегів.
  • XBrackets Lite

  • Автодопіска скобочек. Зручно при програмуванні.
  • XML Tools

  • Додає деякі тулзи для роботи з XML.
  • Zen Coding - Python

  • Плагін zen coding під пітон.

Ось тільки навіщо?

Дополнительная информация

rss
Карта