Огляд смартфона Doogee T6 Pro

  1. Огляд смартфона Doogee T6 Pro Китайський важкоатлет-довгожитель зміст
  2. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  3. Комплект поставки
  4. Зовнішній вигляд і зручність використання
  5. екран
  6. звук
  7. Камера
  8. Телефонна частина и комунікації
  9. ОС та програмне забезпечення
  10. продуктивність
  11. Теплоснімкі
  12. відтворення відео
  13. Час Автономної роботи
  14. підсумок
  15. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  16. зміст
  17. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  18. Комплект поставки
  19. Зовнішній вигляд і зручність використання
  20. екран
  21. звук
  22. Камера
  23. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  24. зміст
  25. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  26. Комплект поставки
  27. Зовнішній вигляд і зручність використання
  28. екран
  29. звук
  30. Камера
  31. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  32. зміст
  33. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  34. Комплект поставки
  35. Зовнішній вигляд і зручність використання
  36. екран
  37. звук
  38. Камера
  39. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  40. зміст
  41. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  42. Комплект поставки
  43. Зовнішній вигляд і зручність використання
  44. екран
  45. звук
  46. Камера
  47. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  48. зміст
  49. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  50. Комплект поставки
  51. Зовнішній вигляд і зручність використання
  52. екран
  53. звук
  54. Камера
  55. Телефонна частина і комунікації
  56. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  57. зміст
  58. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  59. Комплект поставки
  60. Зовнішній вигляд і зручність використання
  61. екран
  62. звук
  63. Камера
  64. Телефонна частина і комунікації
  65. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  66. зміст
  67. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  68. Комплект поставки
  69. Зовнішній вигляд і зручність використання
  70. екран
  71. звук
  72. Камера
  73. Телефонна частина і комунікації
  74. Огляд смартфона Doogee T6 Pro
  75. зміст
  76. Основні характеристики Doogee T6 Pro
  77. Комплект поставки
  78. Зовнішній вигляд і зручність використання
  79. екран
  80. звук
  81. Камера
  82. Телефонна частина і комунікації
  83. ОС та програмне забезпечення
  84. продуктивність
  85. Теплоснімкі
  86. відтворення відео
  87. Час Автономної роботи
  88. підсумок

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера может зніматі відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режімів 4К и 60 кадрів / с. Функція Електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успешно, до плавності відеоряду, деталізації и передачі кольору особливо претензій немає, картинка Соковита и чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Телефонна частина и комунікації

Мережеві можливості у Doogee Т6 Pro стандартні або навіть скромні: підтримується лише один діапазон Wi-Fi (2,4 ГГц), NFC немає, Bluetooth має версію 4.0, стандарт LTE тут реалізований категорії Cat.4 з максимальною швидкістю до 150 Мбіт / с на скачування. Правда, смартфон може працювати у всіх трьох використовуваних на території Росії діапазонах 4G, що зустрічається рідше, ніж хотілося б. На практиці апарат впевнено реєструється і працює в мережах LTE московського регіону. В цілому якість прийому сигналу стільникових мереж нарікань не викликає, апарат впевнено підтримує зв'язок в приміщеннях і не втрачає сигнал в зонах невпевненого прийому.

Навігаційний модуль підтримує дві супутникові системи навігації - GPS і ГЛОНАСС, без підтримки Beidou. Є китайський аналог технології NFC - HotKnot, але в Росії застосовувати його ніде. До роботи модуля навігації особливих претензій немає, перші супутники при холодному старті виявляються протягом перших десятків секунд, положення фіксується з мінімальною похибкою. А ось датчиком магнітного поля, на основі якого зазвичай функціонує цифровий компас навігаційних програм, смартфон, на жаль, не оснастили. Та й взагалі: в Doogee Т6 Pro виявилося всього три датчика: освітлення, наближення і акселерометр.

Телефон додаток підтрімує Smart Dial, тобто во время набору телефонного номера відразу здійснюється и поиск за дерло літерами в контактах. Штатна клавіатура не підтримує за замовчуванням введення розчерком типу Swype.

Смартфон підтримує роботу з двома SIM-картами. Стандартний інтерфейс дозволяє призначити для кожної з функцій певну карту заздалегідь або прямо в момент з'єднання. Робота з двома SIM-картами організована за звичним стандарту Dual SIM Dual Standby, коли обидві карти можуть перебувати в активному режимі очікування, але одночасно працювати не можуть - радіомодуль тут тільки один.

ОС та програмне забезпечення

В якості системи в апараті використовується 64-розрядна програмна платформа Google Android версії 6.0, є можливість оновлення по повітрю (ОТА). Повноцінного альтернативного інтерфейсу тут немає, оформлення та структура інтерфейсу ОС не змінювалися, але додана широка підтримка жестів, причому як контактних, так і безконтактних. Можна навіть вигадати і зобразити будь-який власний унікальний знак і прив'язати до нього виклик будь-якої програми. Загалом, китайці набагато ширше європейців використовують жести, це завжди кидається в очі. У російськомовному інтерфейсі всі ці специфічні додаткові розділи в налаштуваннях на російський ніколи не переводяться або переводяться настільки криво, що можуть тільки заплутати. Однак для любителів жестів тут, звичайно, повне роздолля.

Додаткових додатків мінімальна кількість, а розважальних немає зовсім. Виробник обмежився установкою файлового менеджера, менеджера з управління системою, пам'яттю і енергозбереженням, офісного пакету, а також специфічної програми для роботи з двома паралельними акаунтами. Всі додатки можна переносити і встановлювати на карту пам'яті.

продуктивність

Апаратна платформа будується на базі восьмиядерною однокристальної системи (SoC) MediaTek MT6753. У конфігурацію SoC входить вісім процесорних ядер Cortex-A53, що працюють на частоті до 1,3 ГГц. За обробку графіки відповідає відеоприскорювач Mali-T720. Обсяг ОЗУ становить 3 ГБ, що непогано, місця для файлів і додатків - 32 ГБ, і з них спочатку для потреб користувача є 25,5 ГБ. Є можливість установки карт microSD, але доведеться вилучити одну з SIM-карт. На практиці наша перевірочна карта Transcend Premium microSDXC UHS-1 об'ємом 128 ГБ впевнено вибирати користувача для обміну. Підтримується підключення і зарядка зовнішніх пристроїв від порту Micro-USB в режимі USB OTG.

За результатами тестів можна сказати, що не так вже сильно відрізняється застаріваюча SoC MT6753 від більш свіжої MT6755 (Helio P10). По крайней мере, смартфон Yu Yunicorn цього не продемонстрував, обидві платформи йдуть практично на рівних.

Повторимо те, що ми вже знали по попереднім оглядам апаратів на цій платформі: у MT6753 рівень не топовий, але цілком впевнений середній. Смартфони на такій платформі - це впевнені в своїх силах тверді середнячки, які просідають в основних завданнях, зазвичай ставляться перед мобільним помічником, і на яких можна навіть пограти. У випадку з Doogee Т6 Pro гра World of Tanks йде досить жваво, на високих 50 fps, періодично просідаючи до 45 fps. У більш вимогливих іграх іноді трапляються короткі пригальмовування, але в цілому на комфортність вони не впливають. Хоча помітного запасу продуктивності на майбутнє у такої платформи немає.

Тестування в останніх версіях комплексних тестів AnTuTu і GeekBench:

Всі результати, отрімані нами при тестуванні смартфона в найсвіжішіх версіях популярних бенчмарков, ми для зручності звелено в табліці. У таблиці зазвічай додається кілька других апаратів з різніх сегментів, такоже протестованіх на аналогічніх останніх версіях бенчмарков (це робиться лишь для наочної ОЦІНКИ отриманий сухих цифр). На жаль, в рамках одного порівняння можна представіті результати з різніх версій бенчмарков, тому «за кадром» залішаються много гідніх и Актуальні моделі - через ті, что смороду свого часу проходили «смугу перешкоду» на попередніх версіях тестових програм.

Doogee T6 Pro
(MediaTek MT6753) Yu Yunicorn
(MediaTek Helio P10) Huawei Nova Plus
(Qualcomm Snapdragon 625) Micromax Canvas Q465
(Spreadtrum SC9832) Leagoo M5
(MediaTek MT6580) AnTuTu (v6.x)
(Більше - краще) 37062 33641 64986 23339 24694 GeekBench (v4.x)
(Більше - краще) 596/2420 492/2316 846/3155 412/1104 408/1174

Тестування графічної підсістемі в ігрових тестах 3DMark, GFXBenchmark и Bonsai Benchmark:

При тестуванні в 3DMark для найпродуктівнішіх смартфонів тепер є можлівість запускаті додаток в режімі Unlimited, де Дозвіл рендеринга фіксоване на 720p и відключеній VSync (через что ШВИДКІСТЬ может підніматіся вищє 60 fps).

Doogee T6 Pro
(MediaTek MT6753) Yu Yunicorn
(MediaTek Helio P10) Huawei Nova Plus
(Qualcomm Snapdragon 625) Micromax Canvas Q465
(Spreadtrum SC9832) Leagoo M5
(MediaTek MT6580) 3DMark Ice Storm Sling Shot
(Більше - краще) 198 332 463 - - GFXBenchmark Manhattan ES 3.1 (Onscreen, fps) 7 4 7 - - GFXBenchmark Manhattan ES 3.1 (1080p Offscreen, fps) 3 3 6 - - GFXBenchmark T-Rex (Onscreen, fps) 19 17 23 7 8 GFXBenchmark T-Rex (1080p Offscreen, fps) 12 17 23 4 4

Браузерні крос-платформні тести:

Що стосується бенчмарков для ОЦІНКИ швідкості движка javascript, то Варто всегда делать знижку на ті, что в них результати істотно залежався від браузера, в якому запускаються, так что порівняння может буті Істинно коректний только на однаково ОС и браузерах, а така можлівість є при тестуванні НЕ всегда. У випадка з ОС Android ми всегда намагаємося використовуват Google Chrome.

Doogee T6 Pro
(MediaTek MT6753) Yu Yunicorn
(MediaTek Helio P10) Huawei Nova Plus
(Qualcomm Snapdragon 625) Micromax Canvas Q465
(Spreadtrum SC9832) Leagoo M5
(MediaTek MT6580) Mozilla Kraken
(Мс, менше - краще) 13195 14553 8590 14321 14658 Google Octane 2
(Більше - краще) 2694 2270 5072 2197 2204 SunSpider
(Мс, менше - краще) 1701 1444 985 2035 2084

Результати тесту AndroBench на ШВИДКІСТЬ роботи з пам'яттю:

Теплоснімкі

Нижчих наведено теплоснімок задньої поверхні, отриманий после 10 хвилин роботи тесту акумулятора в Програмі GFXBenchmark:

Видно, що нагрів дуже сильно локалізована у верхній частині апарату, що, мабуть, відповідає розташуванню мікросхеми SoC. За даними теплокамера, максимальний нагрів склав 44 градуса (при температурі навколишнього повітря в 24 градуси), це вище середнього значення в даному тесті для сучасних смартфонів.

відтворення відео

Для тестування «всеїдності» при відтворенні відео (включаючі підтрімку різніх кодеків, контейнеров та спеціальніх можливий, например субтітрів) нами застосовуваліся найбільш пошірені формати , Які складають основнову масу наявний в Мережі контенту. Зауважімо, что для мобільніх прістроїв важліво мати підтрімку апаратного декодування відеороліків на Рівні чіпа, оскількі обробіті сучасні варіанти за рахунок одних лишь процесорніх ядер найчастіше Неможливо. Такоже НЕ Варто чекати від мобільного пристрою декодування Всього-Всього, оскількі лідерство по гнучкості Належить ПК, и ніхто НЕ собирается его оскаржувати. Всі результати Зведені в таблицю.

За результатами тестування випробуваний не виявився забезпечений усіма необхідними декодерами, які потрібні для повноцінного програвання більшості найбільш поширених в мережі мультимедійних файлів, в даному випадку, звукових. Для успішного їх програвання доведеться вдатися до допомоги стороннього програвача - наприклад, MX Player. Правда, і в ньому необхідно змінювати налаштування і встановлювати вручну додаткові користувальницькі кодеки, адже тепер цей плеєр офіційно не підтримує звуковий формат АС3.

Формат Контейнер, відео, звук MX Video Player Штатний відеоплеєр BDRip 720p MKV, H.264 1280 × 720, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально BDRip 720p MKV, H.264 1280 × 720, 24 fps, AC3 відео відтворюється нормально, звуку немає відео відтворюється нормально, звуку немає BDRip 1080p MKV, H.264 1920 × 1080, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально BDRip 1080p MKV, H.264 1920 × 1080, 24 fps, AC3 відео відтворюється нормально, звуку немає відео відтворюється нормально , звуку немає

Подалі тестування відтворення відео виконан Олексій Кудрявцев.

Інтерфейсу MHL, як и Mobility DisplayPort, ми в даного смартфоні не виявлено, тому довелося обмежітіся тестування Виведення зображення відеофайлів на екран самого пристрою. Для цього ми вікорістовувалі набір тестових файлів з переміщаються на одну поділку за кадр стрілкою и прямокутник (див. « Методика тестування прістроїв відтворення и відображення відеосігналу. Версія 1 (для мобільніх прістроїв) »). Знімкі екранах з Витримка в 1 з допомоглі візначіті характер Виведення кадрів відеофайлів з різнімі параметрами: варіюваліся Дозвіл (1280 на 720 (720p), 1920 на 1080 (1080p) и 3840 на 2160 (4K) пікселів) и частота кадрів (24, 25, 30, 50 и 60 кадр / с). У тестах ми вікорістовувалі відеоплеєр MX Player в режімі «апаратно». Результати тесту Зведені в таблицю:

Примітка: Якщо в обох стовпчики Рівномірність и Пропуски віставлені зелені ОЦІНКИ, то це означає, что, швідше за все, при перегляді фільмів артефактів, вікліканіх нерівномірнім чергування и пропуском кадрів, б або не буде видно зовсім, або їх Кількість и помітність НЕ впліватіме на комфортність перегляду. Червоні Позначки вказують на Можливі проблеми, пов'язані з відтворенням відповідніх файлів.

За критерієм виведення кадрів якість відтворення відеофайлів на екрані самого смартфона середнє, проте в більшості випадків, якщо обмежитися типовими для кіно частотами кадрів, кадри (або групи кадрів) можуть (але не зобов'язані) виводитися з більш-менш рівномірним чергуванням інтервалів і без пропусків. Відзначимо, що в разі файлів 60 кадр / с як мінімум 5 кадрів за секунду пропускаються, і зазвичай по кілька кадрів підряд. Причина - в нетипово низькій частоті оновлення екрану дорівнює 55 Гц. Під час відтворення відеофайлів з роздільною здатністю 1280 на 720 пікселів (720p) на екрані смартфона зображення власне відеофайлу виводиться точно по межі екрану, один до одного по пікселям, тобто в початковому дозволі. Відображається на екрані діапазон яскравості відповідає стандартному діапазону 16-235: в тінях всього пара відтінків зливається з чорним, а в світлі відображаються всі градації відтінків.

Час Автономної роботи

Незнімна акумуляторна батарея, встановлена ​​в Doogee Т6 Pro, має дуже велику ємність в 6250 мА · год - власне, це найголовніша і найпомітніша відмітна риса розглянутого сьогодні смартфона. Втім, цифра 6250 підтверджується тільки обіцянками китайського виробника, а вони, як відомо, люблять прикрасити даний момент. Але в будь-якому випадку даний смартфон з невисоким дозволом екрану і не дуже потужною апаратною платформою зумів показати рекордний рівень автономності. У реальних сценаріях використання апарат спокійно проживає два-три дні без підзарядки, а може, природно, протягнути і довше при економічно експлуатувати. Виробник обіцяє до 40 годин в режимі розмови і до 39 днів в режимі очікування. А всього лише 15 хвилин зарядки дають смартфону сили перебувати до 8 годин в режимі очікування.

Тестування традиційно проводилося на звичайному рівні енергоспоживання, але в смартфоні є і штатний режим енергозбереження.

Ємність акумулятораРежим читанняРежим відеоРежим 3D-ігор

Doogee T6 Pro 6250 мА · год 27 ч. 20 м. 20 ч. 00 м. 8 ч. 30 м. Yu Yunicorn 4000 мА · год 18 ч. 50 м. 11 ч. 00 м. 5 ч. 15 м. Huawei Nova Plus 3340 мА · год 20 ч. 00 м. 13 ч. 00 м. 7 ч. 00 м. Micromax Q465 3900 мА · год 21 ч. 00 м. 11 ч. 40 м. 6 ч. 30 м. Leagoo M5 2300 мА · год 10 ч. 40 м. 06 ч. 00 м. 3 ч. 20 м. Acer Liquid Z630 4000 мА · год 20 ч. 00 м. 12 ч. 00 м . 7 ч. 00 м. Leagoo Shark 1 6300 мА · год 25 ч. 00 м. 18 ч. 00 м. 8 ч. 00 м.

Безперервне читання в програмі Moon + Reader (зі стандартною, світлої темою) при мінімальному комфортному рівні яскравості (яскравість була виставлена ​​на 100 кд / м²) з автолістаніем тривало до повного розряду акумулятора більше 27 годин, при безперервному перегляді відео у високій якості (720р) з тим же рівнем яскравості через домашню мережу Wi-Fi апарат витягує всі 20 годин. В режимі 3D-ігор смартфон функціонував 8,5 годин.

При цьому смартфон підтримує швидку зарядку, і від власного потужного адаптера харчування заряджається досить швидко, всього лише протягом 2 годин 40 хвилин, струмом 1,75 А при напрузі 9 В.

підсумок

У Росії Doogee Т6 Pro вже щосили продається, він доступний у російських продавців за ціною приблизно в 10,5 тисяч рублів, і мабуть, така ціна йому підходить. Апарат не має відвертих вад, провалів в його функціональності не виявлено, хоча без дрібних недоліків, як зазвичай, у Doogee не обійшлося. Нахвалювати Doogee Т6 Pro за технічну частину особливих причин немає: екран слабенький за якістю і вирішенню, звук і камери на середньому рівні, дизайн корпусу не вражає уяву, мережеві можливості теж середні. Однак якщо виділити з останніх повну підтримку російських частот LTE і додати до неї ультимативну автономність, то на смартфон доводиться поглянути інакше: це справжній довгожитель з невисокою ціною, що відповідає основним запитам середнього покупця, що не стурбованого статусністю свого мобільного помічника і кількістю набраних балів в бенчмарках. Таким покупцям слід звернути на смартфон Doogee Т6 Pro найпильнішу увагу, особливо в сформованих економічних умовах.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіювати автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh та BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. У цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Телефонна частина і комунікації

Мережеві можливості у Doogee Т6 Pro стандартні або навіть скромні: підтримується лише один діапазон Wi-Fi (2,4 ГГц), NFC немає, Bluetooth має версію 4.0, стандарт LTE тут реалізований категорії Cat.4 з максимальною швидкістю до 150 Мбіт / с на скачування. Правда, смартфон може працювати у всіх трьох використовуваних на території Росії діапазонах 4G, що зустрічається рідше, ніж хотілося б. На практиці апарат впевнено реєструється і працює в мережах LTE московського регіону. В цілому якість прийому сигналу стільникових мереж нарікань не викликає, апарат впевнено підтримує зв'язок в приміщеннях і не втрачає сигнал в зонах невпевненого прийому.

Навігаційний модуль підтримує дві супутникові системи навігації - GPS і ГЛОНАСС, без підтримки Beidou. Є китайський аналог технології NFC - HotKnot, але в Росії застосовувати його ніде. До роботи модуля навігації особливих претензій немає, перші супутники при холодному старті виявляються протягом перших десятків секунд, положення фіксується з мінімальною похибкою. А ось датчиком магнітного поля, на основі якого зазвичай функціонує цифровий компас навігаційних програм, смартфон, на жаль, не оснастили. Та й взагалі: в Doogee Т6 Pro виявилося всього три датчика: освітлення, наближення і акселерометр.

Телефонне додаток підтримує Smart Dial, тобто під час набору телефонного номера відразу здійснюється і пошук за першими літерами в контактах. Штатна клавіатура не підтримує за замовчуванням введення розчерком типу Swype.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Телефонна частина і комунікації

Мережеві можливості у Doogee Т6 Pro стандартні або навіть скромні: підтримується лише один діапазон Wi-Fi (2,4 ГГц), NFC немає, Bluetooth має версію 4.0, стандарт LTE тут реалізований категорії Cat.4 з максимальною швидкістю до 150 Мбіт / с на скачування. Правда, смартфон може працювати у всіх трьох використовуваних на території Росії діапазонах 4G, що зустрічається рідше, ніж хотілося б. На практиці апарат впевнено реєструється і працює в мережах LTE московського регіону. В цілому якість прийому сигналу стільникових мереж нарікань не викликає, апарат впевнено підтримує зв'язок в приміщеннях і не втрачає сигнал в зонах невпевненого прийому.

Навігаційний модуль підтримує дві супутникові системи навігації - GPS і ГЛОНАСС, без підтримки Beidou. Є китайський аналог технології NFC - HotKnot, але в Росії застосовувати його ніде. До роботи модуля навігації особливих претензій немає, перші супутники при холодному старті виявляються протягом перших десятків секунд, положення фіксується з мінімальною похибкою. А ось датчиком магнітного поля, на основі якого зазвичай функціонує цифровий компас навігаційних програм, смартфон, на жаль, не оснастили. Та й взагалі: в Doogee Т6 Pro виявилося всього три датчика: освітлення, наближення і акселерометр.

Телефонне додаток підтримує Smart Dial, тобто під час набору телефонного номера відразу здійснюється і пошук за першими літерами в контактах. Штатна клавіатура не підтримує за замовчуванням введення розчерком типу Swype.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон під назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливим оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму, та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну з яких можна замінити на карту пам'яті формату microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, потрапили в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи на столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв в режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор на 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірого 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутний не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальною роздільною здатністю 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Телефонна частина і комунікації

Мережеві можливості у Doogee Т6 Pro стандартні або навіть скромні: підтримується лише один діапазон Wi-Fi (2,4 ГГц), NFC немає, Bluetooth має версію 4.0, стандарт LTE тут реалізований категорії Cat.4 з максимальною швидкістю до 150 Мбіт / с на скачування. Правда, смартфон може працювати у всіх трьох використовуваних на території Росії діапазонах 4G, що зустрічається рідше, ніж хотілося б. На практиці апарат впевнено реєструється і працює в мережах LTE московського регіону. В цілому якість прийому сигналу стільникових мереж нарікань не викликає, апарат впевнено підтримує зв'язок в приміщеннях і не втрачає сигнал в зонах невпевненого прийому.

Навігаційний модуль підтримує дві супутникові системи навігації - GPS і ГЛОНАСС, без підтримки Beidou. Є китайський аналог технології NFC - HotKnot, але в Росії застосовувати його ніде. До роботи модуля навігації особливих претензій немає, перші супутники при холодному старті виявляються протягом перших десятків секунд, положення фіксується з мінімальною похибкою. А ось датчиком магнітного поля, на основі якого зазвичай функціонує цифровий компас навігаційних програм, смартфон, на жаль, не оснастили. Та й взагалі: в Doogee Т6 Pro виявилося всього три датчика: освітлення, наближення і акселерометр.

Телефонне додаток підтримує Smart Dial, тобто під час набору телефонного номера відразу здійснюється і пошук за першими літерами в контактах. Штатна клавіатура не підтримує за замовчуванням введення розчерком типу Swype.

Огляд смартфона Doogee T6 Pro

Китайський важкоатлет-довгожитель

зміст

Досить часто в нашій тестовій лабораторії стали з'являтися представники продукції китайської компанії Doogee. Плідний виробник блискавично викидає на ринок все нові і нові моделі, надаючи можливість задовольнити практично будь-які запити користувача. Не так давно, наприклад, у нас на тестуванні побував справжнісінький флагманський Doogee F7 Pro на потужній десятіядерной платформі MediaTek Helio X20, це для невеликого китайського виробника практично прорив. Втім, не такий вже він, напевно, і невеликий, раз замахнувся вже на офіційний вихід на російський ринок з власними сервісними центрами та логістичної програмою.

Що ж стосується героя сьогоднішнього огляду, то про нього красномовно скаже один лише епітет: «довгожитель». Смартфон за назвою Doogee T6 Pro, який побував в нашій тестовій лабораторії, відрізняється неймовірним об'ємом батареї, що помітно виділяє його із загальної маси середньостатистичних сучасних смартфонів. Детальніше про це та про інші можливості новинки читайте в даному огляді.

Основні характеристики Doogee T6 Pro

  • SoC MediaTek MT6753, 8 ядер ARM Cortex-A53 @ 1,3 ГГц
  • GPU Mali-T720, 3 ядра @ 450 МГц
  • Операційна система Android 6.0
  • Сенсорний дисплей IPS 5,5 ", 1280 × 720, 267 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 3 ГБ, внутрішня пам'ять 32 ГБ
  • Підтримка Micro-SIM (2 шт.)
  • Підтримка microSD до 128 ГБ
  • Мережі GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц)
  • Мережі WCDMA / HSPA + (900/2100 МГц)
  • Мережі LTE Cat.4 FDD Band 1/3/7/20
  • Wi-Fi 802.11b / g / n (2,4 ГГц)
  • Bluetooth 4.0
  • GPS, A-GPS, ГЛОНАСС
  • USB 2.0 (Micro-USB), USB OTG
  • Камера 13 Мп Sony IMX214, автофокус, f / 2,0, відео 1080p
  • Камера фронтальна 5 Мп, f / 2,8, фікс. фокус
  • Датчик наближення, освітлення, акселерометр
  • Акумулятор 6250 мА · год
  • Розміри 154 × 77 × 10 мм
  • Маса 227 г

Середня ціна Роздрібні пропозиції

Комплект поставки

Doogee T6 Pro надходить у продаж в несподівано невеликий для такого габаритного апарату коробці, особливо з огляду на її досить багате вміст. Упаковка виконана з матового товстого картону з невибагливою оформленням, має всередині додаткову коробочку для частини вмісту і м'який піддон для смартфона.

У комплект входять потужний мережевий адаптер з варійованим вихідним напругою (9/7/5 В, 2 А) з функцією швидкої зарядки, з'єднувальний кабель, OTG-перехідник, прозорий гнучкий силіконовий чохол, захисна плівка на екран і ключик для вилучення карток.

Зовнішній вигляд і зручність використання

Doogee T6 Pro отримав досить незвичайний корпус, причому не тільки за розмірами, але і за оформленням. Зовнішня частина корпусу цілком пластикова, металевих елементів тут немає. Є поблискуючий хромом бічний обідок, але це теж не справжній метал.

Ободок - це сама примітна деталь корпусу Doogee T6 Pro. Він отримав увігнуту форму та ще й весь порізаний досить великими поздовжніми смугами. Смужки, через зігнутої форми обідка, різномасті переливаються на світлі, виглядає це незвично і досить неохайно. Але у китайських поціновувачів особливий смак, вони виставляють це як дизайнерської знахідки. У будь-якому випадку бруд в цих утоплених улоговинках буде накопичуватися обов'язково.

Матова поверхня пластмасової кришки стилізована під ошкуренних. При цьому вона залакованими і досить слизька на дотик, та й відбитки на ній залишаються добре видно.

До збірки особливих претензій немає, але всі ці металізовані смужки, як показує практика, досить швидко облазить або зовсім відстають від пластику. Doogee T6 Pro вийшов дуже важким і дуже товстим, через це апарат припаде до душі не всім користувачам. Його досить незручно носити в кишенях одягу, хоча тих, кому в першу чергу потрібна дуже велика батарейка, все це навряд чи зупинить.

Гібридний роз'єм для карток розташований на лівій грані, в ньому ховається два слота для карт формату Micro-SIM, одну із яких можна замінити на карту пам'яті формат microSD. Підтримується гаряча заміна карт. Санчата добре входять в гніздо, але чомусь погано виймаються назад. Кришку доводиться додатково підчіплювати ключиком, оскільки вона висувається на пару міліметрів і застряє. Загалом, як завжди, у Doogee не обійшлося без дрібних непорозумінь.

Механічні кнопки на протилежній грані, природно, попали в улоговину увігнутого обідка, тому вони практично не випирають за межі поверхні і погано намацуються наосліп. До того ж хід у них хоч і досить глибокий, але якийсь занадто м'який, не настільки виразний, як хотілося б. Саме розташування клавіш невдоволення не викликає, все кнопки на своїх місцях.

Задня частина корпусу практично плоска, смартфон не погойдується, лежачи столі. Камера отримала досить яскраву двосекційну світлодіодний спалах.

Основний динамік виведений туди ж, на тильну сторону, але прикриває його решітка потрапила на вигин, тому для виходу звуку завжди є відкриту ділянку і звук лежачого на столі апарату практично не приглушується. Втім, направляти звук в протилежну сторону від користувача - це завжди неправильне рішення.

Передня панель прикрита плоским прозорим склом без бортиків і похилих країв. Це абсолютно нічого не псує, без новомодного 2.5D-скла цілком можна обійтися, але ось повна відсутність підсвічування у сенсорних кнопок пробачити ніяк не можна. На студійної фотографії при правильному освітленні вони проявилися добре, а в реальному житті намальовані срібною фарбою піктограми вже в напівтемряві стають не видно зовсім.

Навіщо економити електрику при настільки об'ємної батареї - незрозуміло, але кожен раз вишукувати ці клавіші наосліп на крупній передній панелі незручно. Причому світлодіодний індикатор подій нагорі є, про нього творці не забули.

Роз'єм Micro-USB встановлений посередині нижнього торця, він підтримує підключення флеш-накопичувачів і інших пристроїв у режимі USB OTG, а також дозволяє їх заряджати. Відразу треба сказати, що на практиці iPhone 6s Plus від Doogee T6 Pro Неможливо зарядити телефон, а ось смартфони простіше заряджати від Micro-USB героя огляду виходило.

3,5-міліметровий аудіороз'єм для навушників врізаний в верхній торець. Отвір другого, допоміжного мікрофона знайдено не було - смартфон, по всій видимості, не обладнаний системою шумозаглушення.

Апарат випускається в двох класичних кольорах: чорному і білому.

екран

Doogee T6 Pro оснащений простеньким екраном: при великих розмірах 68 × 121 мм з діагоналлю 5,5 дюйма його роздільна здатність становить лише 1280 × 720 точок з щільністю 267 ppi. Рамка навколо екрану теж досить широка, близько 5 мм з боків, все це в цілому виглядає досить архаїчно.

Яскравість дисплея можна підлаштовувати вручну або задіяти автоматичне регулювання, засновану на роботі датчика зовнішнього освітлення. Тест AnTuTu діагностує підтримку 5 одночасних дотиків мультитач. При тому, що піднесло смартфона до вуха екран адекватно блокується і розблокується за допомогою датчика наближення. Є функція пробудження екрану, двічі торкнувшись.

Детальну експертизу з використанням вимірювальних приладів провів редактор розділів « Монітори »І« Проектори та ТВ »Олексій Кудрявцев. Наводимо його експертну думку про екран досліджуваного зразка.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини з дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, противідблискуючі властивості екрану трохи гірше, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (Нижче просто Nexus 7). Щоб наочності наведемо світлину, на якій в виключених екранах відбивається біла поверхня (зліва - Nexus 7, праворуч - Doogee T6 Pro, далі їх можна розрізняти за розміром):

Екран у Doogee T6 Pro трохи світліше (яскравість по фотографіям 118 проти 113 у Nexus 7). Двоїння відображених об'єктів в екрані Doogee T6 Pro слабке, це свідчить про те, що між шарами екрану (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею РК-матриці) немає повітряного проміжку (екран типу OGS - One Glass Solution). За рахунок меншого числа кордонів (типу скло / повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивної зовнішньої засвітки, але ось їх ремонт у разі потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, так як міняти доводиться екран цілком. На зовнішньої поверхні екрану, є спеціальне олеофобним (жіроотталківающее) покриття, яке за ефективністю гірше, ніж у Nexus 7, але все одно сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному управлінні яскравістю і при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості склало близько 430 кд / м², мінімальне - 44 кд / м². Максимальна яскравість не надто висока, але, з огляду на хороші противідблискуючі властивості, читаність в сонячний день поза приміщенням буде прийнятною. У повній темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться правіше прорізи фронтального гучномовця). В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрану як підвищується, так і знижується. Ця функція залежить від положення повзунка регулювання яскравості. Якщо він на 100%, то в повній темряві функція автояркость зменшує яскравість до 210 кд / м² (забагато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) встановлює на 430 кд / м² (ярковато), в дуже яскравому оточенні (відповідає висвітлення ясним днем ​​поза приміщенням, але без прямого сонячного світла - 20000 лк або трохи більше) яскравість підвищується до тих же 430 кд / м² (до максимуму - так і треба); якщо регулювання приблизно на 50%, то значення наступні: 50, 430 і 430 кд / м² (середнє значення знову занадто висока), регулятор ну 0% - 3, 430 і 430 кд / м² (перше значення занижено, а друге знову завищено) . Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює неадекватно, але її можна використовувати, щоб при необхідності знизити яскравість екрану в темряві. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутній, тому і немає ніякого мерехтіння екрану.

В даному смартфоні використовується матриця типу IPS. На мікрофотографії можна розгледіти типову для IPS структуру субпикселей:

Для порівняння можна ознайомитися з галереєю мікрофотографій екранів, які використовуються в мобільній техніці.

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду від перпендикуляра до екрану і без інвертування (крім самих-самих темних при відхиленні по одній діагоналі) відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Doogee T6 Pro і Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд / м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К. Перпендикулярно до екранів біле поле:

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості і колірного тону білого поля.

І тестова картинка:

Насиченість кольорів природна, але з кольоровим балансом у Doogee T6 Pro явно все дуже погано.

Тепер під кутом приблизно 45 градусів до площини і до сторони екрану:

Видно, що кольори не сильно змінилися в обох екранів, але у Doogee T6 Pro контраст зменшився в більшій мірі через сильний висветленія чорного, також у нього стали проявлятися ознаки инвертирования темних відтінків.

І біле поле:

Яскравість під кутом біля екранів зменшилася (як мінімум в 5 разів, виходячи з різниці в витримці), але у Doogee T6 Pro екран трохи темніше. Чорне поле при відхиленні по діагоналі висветляєтся сильно і набуває фіолетовий або червоно-фіолетового відтінку. Фотографії нижче це демонструють (яскравість білих ділянок в перпендикулярному площині екранів напрямку однакова!):

І під іншим кутом:

При перпендикулярному погляді рівномірність чорного поля середня, так як ближче до краю є засвітки:

Контрастність (приблизно в центрі екрану) висока - близько 900: 1. Час відгуку при переході чорний-білий-чорний одно 26 мс (15 мс вкл. + 11 мс викл.). Перехід між півтонами сірої 25% і 75% (за чисельним значенням кольору) і назад в сумі займає 33 мс. Побудована по 32 точкам з рівним інтервалом за чисельним значенням відтінки сірого гамма-крива не виявила завалу ні в світлі, ні в тінях. Показник апроксимуючої статечної функції дорівнює 2,26, що трохи вище стандартного значення 2,2. При цьому реальна гамма-крива помітно відхиляється від статечної залежності:

В даному апараті є динамічна підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру виведеного зображення - на темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування зменшується. В результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гамма-крива) не відповідає гамма-кривої статичного зображення, так як вимірювання проводилися при послідовному виведення відтінків сірого майже на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з незмінною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі така відключається корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, так як постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати деякий дискомфорт, знизити розрізнення градацій в тінях в разі чорно-білі зображення і читаність екрану на яскравому світлі, тому що на не самих світлих в середньому зображеннях яскравість підсвічування знижується, а її і так не надлишок.

Колірний обхват мало відрізняється від sRGB:

Спектри показують, що світлофільтри матриці в помірному ступені підмішують компоненти один до одного:

У підсумку кольору мають природну насиченість. Баланс відтінків на шкалі сірого дуже поганий, так як колірна температура сильно вище стандартних 6500 К, але хоча б відхилення від спектру абсолютно чорного тіла (ΔE) менше 10 на більшості відтінків сірого, що для споживчого пристрою вважається прийнятним показником. (Найтемніші області шкали сірого можна не враховувати, так як там баланс кольорів не має великого значення, та й похибка вимірювань колірних характеристик на низькій яскравості велика.)

Підіб'ємо підсумки: екран має досить високу максимальну яскравість і володіє хорошими антивідблисків властивостями, тому пристроєм якось можна буде користуватися поза приміщенням навіть річним сонячним днем. Для умов повної темряви можна встановити комфортний рівень яскравості. Є і режим з автоматичним підстроюванням яскравості, але працює він погано. До переваг екрану потрібно віднести відсутність повітряного проміжку в шарах екрану і мерехтіння, а також близький до sRGB колірний обхват. До значущим недоліків ми зарахуємо низьку стабільність чорного до відхилення погляду від перпендикуляра до площини екрану, огидний колірний баланс, а також відключається динамічну підстроювання яскравості підсвічування. Якість екрану низька.

звук

Звукові можливості у героя огляду на середньому рівні, і, як зазвичай, в навушниках звучання трохи цікавіше, ніж в основному динаміці. Динамік видає однотонний неяскравий звук, переважно на високих нотах, а ось звучання в якісних навушниках можна охарактеризувати як цілком добротне. Звук в навушниках досить насичений, з'являються низькі частоти, нестачі в запасі гучності немає. Для поліпшення звучання звично можна задіяти стандартні для платформи MediaTek поліпшення системи BesAudEnh і BesLoudness, хоча помітної користі вони не приносять.

У розмовному динаміці звук глухий, але голос співрозмовника помітний. Мікрофон не відрізняється особливою чутливістю, та й системи шумозаглушення тут, швидше за все, взагалі немає. Смартфон має вбудоване FM-радіо з можливістю запису програм з ефіру. Вібровиклик по потужності нижче середнього рівня, він відчутним не дуже добре.

Камера

Смартфон оснащений двома модулями цифрових камер з роздільною здатністю 13 і 5 Мп. Фронтальний модуль знімає з максимальним дозволом 8 Мп, створюваним за допомогою інтерполяції. Він має оптику з діафрагмою f / 2,8 з фіксованим фокусом і без власної спалаху. Про якість зйомки нічого особливого сказати не можна, воно навіть для рівня Селфі невиданий.

Основна камера отримала 13-мегапіксельний датчик Sony IMX214 і об'єктив з діафрагмою f / 2,0. Автофокус неспішний, є електронна стабілізація. Подвійний спалах досить яскрава.

Меню управління тут стандартне, добре знайоме по безлічі китайських апаратів на платформі MediaTek. Воно просте по виду, але все необхідне в ньому є. Вручну можна налаштовувати і виставляти експозицію, ISO (до 1600), баланс білого, яскравість, контрастність, можна вибирати додаткові режими на кшталт нічного і спортивного, є режим HDR. Передавати керування настройками камери стороннім додаткам за допомогою Camera2 API можна, можливості запису в RAW теж немає.

Камера може знімати відео з максимальною роздільною здатністю 1080p, немає режимів 4К і 60 кадрів / с. Функція електронної стабілізації присутній. Несподівано, з відеозйомкою в цілому камера справляється успішно, до плавності відеоряду, деталізації і передачі кольору особливих претензій немає, картинка соковита і чітка. Для недорогих китайських смартфонів таке якість відео можна вважати рідкісним успіхом. Звук мікрофон записує також непогано, про систему шумозаглушення нічого не сказано, але звук виходить досить чистий і приємний на слух.

Далі представлені приклади фотографій з нашими коментарями за якістю. Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов.

Роботу фотокамери прокоментував наш фахівець Антон Соловйов

Зйомка в приміщенні вдається камері погано.

Зйомка в приміщенні вдається камері погано

Непогана деталізація на далеких планах.

Непогана деталізація на далеких планах

Різкість падає до краях кадру.

Різкість падає до краях кадру

З макрозйомкою камера справляється.

З макрозйомкою камера справляється

До далеким планам різкість падає через сильну програмної обробки.

Камера виглядає досить посередньо. Навіть сонячним днем ​​вона не завжди справляється добре. При погіршенні ж освітлення програмна обробка посилюється, і зображення починає виглядати як пропущене через графічний фільтр. Нерідко страждає різкість по краях і деталі на середніх планах. В цілому, камеру можна рекомендувати тільки для документальної зйомки і тільки при хорошому освітленні.

Телефонна частина і комунікації

Мережеві можливості у Doogee Т6 Pro стандартні або навіть скромні: підтримується лише один діапазон Wi-Fi (2,4 ГГц), NFC немає, Bluetooth має версію 4.0, стандарт LTE тут реалізований категорії Cat.4 з максимальною швидкістю до 150 Мбіт / с на скачування. Правда, смартфон може працювати у всіх трьох використовуваних на території Росії діапазонах 4G, що зустрічається рідше, ніж хотілося б. На практиці апарат впевнено реєструється і працює в мережах LTE московського регіону. В цілому якість прийому сигналу стільникових мереж нарікань не викликає, апарат впевнено підтримує зв'язок в приміщеннях і не втрачає сигнал в зонах невпевненого прийому.

Навігаційний модуль підтримує дві супутникові системи навігації - GPS і ГЛОНАСС, без підтримки Beidou. Є китайський аналог технології NFC - HotKnot, але в Росії застосовувати його ніде. До роботи модуля навігації особливих претензій немає, перші супутники при холодному старті виявляються протягом перших десятків секунд, положення фіксується з мінімальною похибкою. А ось датчиком магнітного поля, на основі якого зазвичай функціонує цифровий компас навігаційних програм, смартфон, на жаль, не оснастили. Та й взагалі: в Doogee Т6 Pro виявилося всього три датчика: освітлення, наближення і акселерометр.

Телефонне додаток підтримує Smart Dial, тобто під час набору телефонного номера відразу здійснюється і пошук за першими літерами в контактах. Штатна клавіатура не підтримує за замовчуванням введення розчерком типи Swype.

Смартфон підтримує роботу з двома SIM-картами. Стандартний інтерфейс дозволяє призначити для кожної з функцій певну карту заздалегідь або прямо в момент з'єднання. Робота з двома SIM-картами організована за звичним стандарту Dual SIM Dual Standby, коли обидві карти можуть перебувати в активному режимі очікування, але одночасно працювати не можуть - радіомодуль тут тільки один.

ОС та програмне забезпечення

В якості системи в апараті використовується 64-розрядна програмна платформа Google Android версії 6.0, є можливість оновлення по повітрю (ОТА). Повноцінного альтернативного інтерфейсу тут немає, оформлення та структура інтерфейсу ОС не змінювалися, але додана широка підтримка жестів, причому як контактних, так і безконтактних. Можна навіть вигадати і зобразити будь-який власний унікальний знак і прив'язати до нього виклик будь-якої програми. Загалом, китайці набагато ширше європейців використовують жести, це завжди кидається в очі. У російськомовному інтерфейсі всі ці специфічні додаткові розділи в налаштуваннях на російський ніколи не переводяться або переводяться настільки криво, що можуть тільки заплутати. Однак для любителів жестів тут, звичайно, повне роздолля.

Додаткових додатків мінімальна кількість, а розважальних немає зовсім. Виробник обмежився установкою файлового менеджера, менеджера з управління системою, пам'яттю і енергозбереженням, офісного пакету, а також специфічної програми для роботи з двома паралельними акаунтами. Всі додатки можна переносити і встановлювати на карту пам'яті.

продуктивність

Апаратна платформа будується на базі восьмиядерною однокристальної системи (SoC) MediaTek MT6753. У конфігурацію SoC входить вісім процесорних ядер Cortex-A53, що працюють на частоті до 1,3 ГГц. За обробка графіки відповідає відеопріскорювач Mali-T720. Обсяг ОЗУ становить 3 ГБ, що непогано, місця для файлів і додатків - 32 ГБ, і з них спочатку для потреб користувача є 25,5 ГБ. Є можливість установки карт microSD, але доведеться вилучити одну з SIM-карт. На практике наша перевірочна карта Transcend Premium microSDXC UHS-1 об'ємом 128 ГБ впевнена вібіраті користувача для обміну. Підтримується підключення і зарядка зовнішніх пристроїв від порту Micro-USB в режимі USB OTG.

За результатами тестів можна сказати, що не так вже сильно відрізняється застаріваюча SoC MT6753 від більш свіжої MT6755 (Helio P10). По крайней мере, смартфон Yu Yunicorn цього не продемонстрував, обидві платформи йдуть практично на рівних.

Повторимо те, що ми вже знали по попереднім оглядам апаратів на цій платформі: у MT6753 рівень не топовий, але цілком впевнений середній. Смартфони на такій платформі - це впевнені в своїх силах тверді середнячки, які просідають в основних завданнях, зазвичай ставляться перед мобільним помічником, і на яких можна навіть пограти. У випадку з Doogee Т6 Pro гра World of Tanks йде досить жваво, на високих 50 fps, періодично просідаючи до 45 fps. У більш вимогливих іграх іноді трапляються короткі пригальмовування, але в цілому на комфортність вони не впливають. Хоча помітного запасу продуктивності на майбутнє у такої платформи немає.

Тестування в останніх версіях комплексних тестів AnTuTu і GeekBench:

Всі результати, отрімані нами при тестуванні смартфона в найсвіжішіх версіях популярних бенчмарков, ми для зручності звелено в табліці. У таблиці зазвічай додається кілька других апаратів з різніх сегментів, такоже протестованіх на аналогічніх останніх версіях бенчмарков (це робиться лишь для наочної ОЦІНКИ отриманий сухих цифр). На жаль, в рамках одного порівняння можна представіті результати з різніх версій бенчмарков, тому «за кадром» залішаються много гідніх и Актуальні моделі - через ті, что смороду свого часу проходили «смугу перешкоду» на попередніх версіях тестових програм.

Doogee T6 Pro
(MediaTek MT6753) Yu Yunicorn
(MediaTek Helio P10) Huawei Nova Plus
(Qualcomm Snapdragon 625) Micromax Canvas Q465
(Spreadtrum SC9832) Leagoo M5
(MediaTek MT6580) AnTuTu (v6.x)
(Більше - краще) 37062 33641 64986 23339 24694 GeekBench (v4.x)
(Більше - краще) 596/2420 492/2316 846/3155 412/1104 408/1174

Тестування графічної підсістемі в ігрових тестах 3DMark, GFXBenchmark и Bonsai Benchmark:

При тестуванні в 3DMark для найпродуктівнішіх смартфонів тепер є можлівість запускаті додаток в режімі Unlimited, де Дозвіл рендеринга фіксоване на 720p и відключеній VSync (через что ШВИДКІСТЬ может підніматіся вищє 60 fps).

Doogee T6 Pro
(MediaTek MT6753) Yu Yunicorn
(MediaTek Helio P10) Huawei Nova Plus
(Qualcomm Snapdragon 625) Micromax Canvas Q465
(Spreadtrum SC9832) Leagoo M5
(MediaTek MT6580) 3DMark Ice Storm Sling Shot
(Більше - краще) 198 332 463 - - GFXBenchmark Manhattan ES 3.1 (Onscreen, fps) 7 4 7 - - GFXBenchmark Manhattan ES 3.1 (1080p Offscreen, fps) 3 3 6 - - GFXBenchmark T-Rex (Onscreen, fps) 19 17 23 7 8 GFXBenchmark T-Rex (1080p Offscreen, fps) 12 17 23 4 4

Браузерні крос-платформні тести:

Що стосується бенчмарков для ОЦІНКИ швідкості движка javascript, то Варто всегда делать знижку на ті, что в них результати істотно залежався від браузера, в якому запускаються, так что порівняння может буті Істинно коректний только на однаково ОС и браузерах, а така можлівість є при тестуванні НЕ всегда. У випадка з ОС Android ми всегда намагаємося використовуват Google Chrome.

Doogee T6 Pro
(MediaTek MT6753) Yu Yunicorn
(MediaTek Helio P10) Huawei Nova Plus
(Qualcomm Snapdragon 625) Micromax Canvas Q465
(Spreadtrum SC9832) Leagoo M5
(MediaTek MT6580) Mozilla Kraken
(Мс, менше - краще) 13195 14553 8590 14321 14658 Google Octane 2
(Більше - краще) 2694 2270 5072 2197 2204 SunSpider
(Мс, менше - краще) 1701 1444 985 2035 2084

Результати тесту AndroBench на ШВИДКІСТЬ роботи з пам'яттю:

Теплоснімкі

Нижчих наведено теплоснімок задньої поверхні, отриманий после 10 хвилин роботи тесту акумулятора в Програмі GFXBenchmark:

Видно, що нагрів дуже сильно локалізована у верхній частині апарату, що, мабуть, відповідає розташуванню мікросхеми SoC. За даними теплокамера, максимальний нагрів склав 44 градуса (при температурі навколишнього повітря в 24 градуси), це вище середнього значення в даному тесті для сучасних смартфонів.

відтворення відео

Для тестування «всеїдності» при відтворенні відео (включаючі підтрімку різніх кодеків, контейнеров та спеціальніх можливий, например субтітрів) нами застосовуваліся найбільш пошірені формати , Які складають основнову масу наявний в Мережі контенту. Зауважімо, что для мобільніх прістроїв важліво мати підтрімку апаратного декодування відеороліків на Рівні чіпа, оскількі обробіті сучасні варіанти за рахунок одних лишь процесорніх ядер найчастіше Неможливо. Такоже НЕ Варто чекати від мобільного пристрою декодування Всього-Всього, оскількі лідерство по гнучкості Належить ПК, и ніхто НЕ собирается его оскаржувати. Всі результати Зведені в таблицю.

За результатами тестування випробування НЕ оказался забезпечення усіма необхіднімі декодерами, Які потрібні для повноцінного програвання більшості найбільш Поширення в мережі мультимедійних файлів, в даного випадка, звукових. Для успішного їх програвання придется вдатися до допомоги стороннього програвач - например, MX Player. Правда, и в ньом необходимо змінюваті налаштування и встановлюваті вручну додаткові корістувальніцькі кодеки, Аджея тепер цею плеєр Офіційно НЕ підтрімує звуковому форматі АС3.

Формат Контейнер, відео, звук MX Video Player Штатний відеоплеєр BDRip 720p MKV, H.264 1280 × 720, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально BDRip 720p MKV, H.264 1280 × 720, 24 fps, AC3 відео відтворюється нормально, звуку немає відео відтворюється нормально, звуку немає BDRip 1080p MKV, H.264 1920 × 1080, 24 fps, AAC відтворюється нормально відтворюється нормально BDRip 1080p MKV, H.264 1920 × 1080, 24 fps, AC3 відео відтворюється нормально, звуку немає відео відтворюється нормально , звуку немає

Подалі тестування відтворення відео виконан Олексій Кудрявцев.

Інтерфейсу MHL, як и Mobility DisplayPort, ми в даного смартфоні не виявлено, тому довелося обмежітіся тестування Виведення зображення відеофайлів на екран самого пристрою. Для цього ми вікорістовувалі набір тестових файлів з переміщаються на одну поділку за кадр стрілкою и прямокутник (див. « Методика тестування прістроїв відтворення и відображення відеосігналу. Версія 1 (для мобільніх прістроїв) »). Знімкі екранах з Витримка в 1 з допомоглі візначіті характер Виведення кадрів відеофайлів з різнімі параметрами: варіюваліся Дозвіл (1280 на 720 (720p), 1920 на 1080 (1080p) и 3840 на 2160 (4K) пікселів) и частота кадрів (24, 25, 30, 50 и 60 кадр / с). У тестах ми вікорістовувалі відеоплеєр MX Player в режімі «апаратно». Результати тесту Зведені в таблицю:

Примітка: Якщо в обох стовпчики Рівномірність и Пропуски віставлені зелені ОЦІНКИ, то це означає, что, швідше за все, при перегляді фільмів артефактів, вікліканіх нерівномірнім чергування и пропуском кадрів, б або не буде видно зовсім, або їх Кількість и помітність НЕ впліватіме на комфортність перегляду. Червоні Позначки вказують на Можливі проблеми, пов'язані з відтворенням відповідніх файлів.

За критерієм виведення кадрів якість відтворення відеофайлів на екрані самого смартфона середнє, проте в більшості випадків, якщо обмежитися типовими для кіно частотами кадрів, кадри (або групи кадрів) можуть (але не зобов'язані) виводитися з більш-менш рівномірним чергуванням інтервалів і без пропусків. Відзначимо, що в разі файлів 60 кадр / с як мінімум 5 кадрів за секунду пропускаються, і зазвичай по кілька кадрів підряд. Причина - в нетипово низькій частоті оновлення екрану дорівнює 55 Гц. Во время відтворення відеофайлів з роздільною здатністю 1280 на 720 пікселів (720p) на екрані смартфона зображення власне відеофайлу виводу точно по Межі екранах, один до одного по пікселям, тобто в початкових дозволі. Відображається на екрані діапазон яскравості відповідає стандартному діапазону 16-235: в тінях всього пара відтінків зливається з чорним, а в світлі відображаються всі градації відтінків.

Час Автономної роботи

Незнімна акумуляторна батарея, встановлена ​​в Doogee Т6 Pro, має дуже велику ємність в 6250 мА · год - власне, це найголовніша і найпомітніша відмітна риса розглянутого сьогодні смартфона. Втім, цифра 6250 підтверджується тільки обіцянками китайського виробника, а вони, як відомо, люблять прикрасити даний момент. Але в будь-якому випадку даний смартфон з невисоким дозволом екрану і не дуже потужною апаратною платформою зумів показати рекордний рівень автономності. У реальних сценаріях використання апарат спокійно проживає два-три дні без підзарядки, а може, природно, протягнути і довше при економічно експлуатувати. Виробник обіцяє до 40 годин в режимі розмови і до 39 днів в режимі очікування. А всього лише 15 хвилин зарядки дають смартфону сили перебувати до 8 годин в режимі очікування.

Тестування традиційно проводилося на звичайному рівні енергоспоживання, але в смартфоні є і штатний режим енергозбереження.

Ємність акумулятораРежим читанняРежим відеоРежим 3D-ігор

Doogee T6 Pro 6250 мА · год 27 ч. 20 м. 20 ч. 00 м. 8 ч. 30 м. Yu Yunicorn 4000 мА · год 18 ч. 50 м. 11 ч. 00 м. 5 ч. 15 м. Huawei Nova Plus 3340 мА · год 20 ч. 00 м. 13 ч. 00 м. 7 ч. 00 м. Micromax Q465 3900 мА · год 21 ч. 00 м. 11 ч. 40 м. 6 ч. 30 м. Leagoo M5 2300 мА · год 10 ч. 40 м. 06 ч. 00 м. 3 ч. 20 м. Acer Liquid Z630 4000 мА · год 20 ч. 00 м. 12 ч. 00 м . 7 ч. 00 м. Leagoo Shark 1 6300 мА · год 25 ч. 00 м. 18 ч. 00 м. 8 ч. 00 м.

Безперервне читання в програмі Moon + Reader (зі стандартною, світлої темою) при мінімальному комфортному рівні яскравості (яскравість була виставлена ​​на 100 кд / м²) з автолістаніем тривало до повного розряду акумулятора більше 27 годин, при безперервному перегляді відео у високій якості (720р) з тим же рівнем яскравості через домашню мережу Wi-Fi апарат витягує всі 20 годин. В режимі 3D-ігор смартфон функціонував 8,5 годин.

При цьому смартфон підтримує швидку зарядку, і від власного потужного адаптера харчування заряджається досить швидко, всього лише протягом 2 годин 40 хвилин, струмом 1,75 А при напрузі 9 В.

підсумок

У Росії Doogee Т6 Pro вже щосили продається, він доступний у російських продавців за ціною приблизно в 10,5 тисяч рублів, і мабуть, така ціна йому підходить. Апарат не має відвертих вад, провалів в його функціональності не виявлено, хоча без дрібних недоліків, як зазвичай, у Doogee не обійшлося. Нахвалювати Doogee Т6 Pro за технічну частину особливих причин немає: екран слабенький за якістю і вирішенню, звук і камери на середньому рівні, дизайн корпусу не вражає уяву, мережеві можливості теж середні. Однак якщо виділити з останніх повну підтримку російських частот LTE і додати до неї ультимативну автономність, то на смартфон доводиться поглянути інакше: це справжній довгожитель з невисокою ціною, що відповідає основним запитам середнього покупця, що не стурбованого статусністю свого мобільного помічника і кількістю набраних балів в бенчмарках. Таким покупцям слід звернути на смартфон Doogee Т6 Pro найпильнішу увагу, особливо в сформованих економічних умовах.

Дополнительная информация

rss
Карта