Стратегія створення бренду

  1. Навіщо потрібна стратегія бренду
  2. Особливості стратегії створення бренду
  3. Стратегія створення бренду:
  4. Аналіз ринку і ніші
  5. визначення ЦА
  6. Розробка позиціонування бренду
  7. Планування рекламної кампанії
  8. Здійснення стратегії створення бренду
  9. Стратегія створення бренду: приклад стратегії
  10. Стратегія створення бренду: підсумки

Бренд - це більше, ніж логотип, назву або слоган - це досвід попередніх компаній і клієнтів. Стратегія бренду визначає, чого варто компанія. Це довгостроковий план, який описує як буде розвиватися бренд, який буде його імідж і реакція на зміни зовнішнього середовища і ринку.

Навіщо потрібна стратегія бренду

1. Щоб відрізнятися від конкурентів

У 2017 році в умовах глобалізації бути унікальним або хоча б відрізнятися від інших торгових марок - досить складно. Стратегія бренду допомагає компанії відбудуватися від конкурентів, проаналізувавши ситуацію на ринку і використавши цікаві методи залучення уваги споживачів.

2. Перетворити продукт з «сировини» в «мою красу» і збільшити значимість для споживача

Стратегія допомагає зрозуміти як можна непримітний товар перетворити в бренд.

Увага сучасного споживача потрібно заслужити. Для цього бренд повинен бути привабливим і помітним не тільки завдяки високій якості, а й яскравою упаковці .

3. Побудувати емоційну і довірчу зв'язок

Емоційний зв'язок бренду з споживачем - елемент, завдяки якому компанія отримує клієнта, якому підходить продукт і який порекомендує його своїм близьким і знайомим. коли брендинг створює емоційний зв'язок з клієнтами, компанія отримує велику віддачу, яка виражається в грошовому еквіваленті.

4. Збільшити частку ринку

Стратегія бренду допомагає зрозуміти яку нішу варто зайняти бренду і які кроки зробити для розвитку і збільшення частки ринку.

5. Рости і розвивати бренд

Компанії переживають свої продукти. Якщо компанія виробляє тільки один товар - вона зникне коли товар перестануть купувати. Стратегія розвитку бренду дає гнучкість і передбачає розширення продуктової лінійки.

Стратегія бренду потрібна не тільки тоді, коли створюється новий бренд, але і коли потрібно реанімувати або оновити вже існуючу ТМ.

Особливості стратегії створення бренду

Багато підприємств і організації визнають цінність сильного бренду, але більшість з них не прописують стратегію його будівництва і майбутнього розвитку.

Брендинг має вирішальне значення для товарів і послуг, що реалізуються в величезному споживчому ринку.

Брендинг має вирішальне значення для товарів і послуг, що реалізуються в величезному споживчому ринку

Подумайте про успішні споживчих брендах, таких як Disney, «Тіффані» або «Старбакс». Ви, напевно, знаєте, що кожен бренд з себе представляє. А тепер уявіть, що ви граєте проти однієї з цих компаній. Якщо ви хочете захопити значну частку їхнього ринку - потрібно почати розробку сильної стратегії бренду.

Успішна стратегія створює бренд, який виражається в грошовому еквіваленті - сумі грошей, які покупці готові платити за товар вашої компанії. Наприклад, собівартість Apple iPhone становить менше $ 200, ще $ 400 покупці доплачують за бренд.

Стратегія бренду розробляється для кожної компанії індивідуально. Універсальних рішень тут немає і бути не може.

Стратегія бренду складається з:

1. Стратегії просування бренду - довгостроковий план розвитку, який допоможе зорієнтуватися і визначитися компанії з кроками в майбутньому.

2. Рекламної стратегії бренду - частина стратегії бренду яка допомагає визначитися зі способами рекламування компанії.

3. Стратегії позиціонування бренду - одна з основних складових стратегії бренду. Вона допомагає зрозуміти поведінку споживача, положення самого бренду на ринку і становище стосовно конкурентів.

Розробка стратегії бренду допомагає організувати ризик-менеджмент: вжито заходів щодо мінімізації ризиків і можливостей їх уникнути, а також опис кроків щодо усунення їх наслідків.

Стратегія створення бренду:

Стратегія створення бренду:

Аналіз ринку і ніші

Маленька компанія, яка тільки засяяла на небосхилі торгівлі товарами і послугами або корпорація, яка запускає новий продукт, потребують дослідження ринку. Стратегічний аналіз ринку виконує такі функції:

Аналіз ринку проводиться для визначення і подальшого розширення ринків збуту і визначення цільової аудиторії. Аналіз ринку в такому випадку складається з декількох етапів:

  • визначення структури ринку;
  • обчислення обсягів ринку;
  • визначення попиту на ринку;
  • прогноз розвитку і поведінки на ринку.

Аналізувати ринок потрібно не тільки під час формування стратегії бренду. Фахівці колорит стверджують, що це потрібно робити регулярно, незалежно від становища компанії на ринку. Це суттєва конкурентна перевага і спосіб попередження проблем. Приклади аналізів ринків можете прочитати тут .

визначення ЦА

Наскільки добре ви знаєте свою цільову аудиторію? Вивчайте цільову аудиторію в соціальних мережах, за допомогою проведення онлайн-опитувань. Можна також просто вийти на вулицю або на виході з супермаркету поговорити з людьми, склавши попередній перелік питань з приводу ТМ.

Як тільки ви «виверне свою аудиторію навиворіт», ви будете знати, як працювати з ними і яким чином налагодити контакт. Дослідження ЦА допомагає зрозуміти пріоритети клієнта, передбачати його потреби. Воно також показує, які сильні сторони фірми бачить ЦА.

Всі дослідження від наших маркетологів тут .

Розробка позиціонування бренду

Розробка позиціонування бренду

Позиціонування бренду - це битва за розум. Основна ідея позиціонування полягає у визначенні маркетингової ніші за допомогою цінової політики, конкуренції на ринку, упаковки.

Основна мета позиціонування полягає в тому, щоб створити унікальне враження у свідомості клієнта, щоб він пов'язував бажаний продукт, наприклад, сирокопчену ковбасу з кошерного м'яса, саме з вашим брендом.

Читайте також: Правила та особливості позиціонування бренду

Порівняння з конкурентами і пошук УТП

Першими, хто заговорив про створення бренду на основі унікальної торговельної пропозиції були акули рекламного бізнесу - брати Саатчі Першими, хто заговорив про створення бренду на основі унікальної торговельної пропозиції були акули рекламного бізнесу - брати Саатчі.

сенс УТП полягає не тільки в унікальності товару або послуги (це обов'язкова умова), але і в унікальності імені та рекламної кампанії. УТП - це ідея, яка підкреслює неповторність товару і послуги, його виняткові властивості, відміну або перевагу над конкурентами. Унікальність бренду не видно з першого погляду. Щоб змінити ситуацію варто стати Бетховеном - багато праці і визнання, але з часом. Найскладніше на ринку - це не тільки створити УТП, а й витримати конкуренцію. Про те як підвищити впізнаваність вашого бренду і відбудуватися від конкурентів читайте тут .

Розробляючи стратегію бренду, необхідно проаналізувати конкурентне середовище. Це потрібно для того, щоб визначитися з ціновою політикою і інструментами для збільшення рівня продажів і способами (усунення) роботи з конкурентами.

Планування рекламної кампанії

Планування рекламної кампанії - важливий етап на шляху створення бренду. Чому він важливий - читаємо тут і тут .

Поганий реклами не буває - буває погано сформульоване торгове сполучення. Рекламне звернення націлене на цільову аудиторію бренду і є наслідком правильного позиціонування бренду. Якщо два останніх сегмента ланцюжка «Стратегія бренду» будуть слабкими - ефективність рекламної кампанії буде низькою. Плануючи рекламну кампанію, необхідно пам'ятати, що основна її мета - змусити споживача зробити пробну покупку, познайомитися з товаром і його вигодами.

Хоча в кожному правилі є винятки. В даному випадку, можна згадати дезодорант «Axe», який завдяки масовій і досить оригінальною рекламі завоював популярність. І протилежний випадок - смартфон IPhone без суттєвої підтримки в медіа - продався блискавично.

Планувати рекламну кампанію, позичивши ідею у сусіда-конкурента - моветон і ризикована справа. Краще заздалегідь протестувати рекламу на споживачах і зробити акцент на одному параметрі продукції, погодивши його з позиціонуванням товару або послуги.

Наприклад, Marlboro позиціонується як продукція для справжніх чоловіків. А хто справжній американський чоловік? - Ковбой. Саме ковбой - основний спосіб в рекламі сигарет з 1947 року.

Рекламна комунікація - це не тільки повідомлення з екранів або зі сторінок журналу. Це дизайн офісу і сайту, оформлення візиток і корпоративного одягу, ввічливість персоналу і чистота офісу.

Здійснення стратегії створення бренду

Витративши місяць на маркетингові аналізи, розробку каналів комунікації і просування, продумування рекламної кампанії, приходить час втілення стратегії в життя.

Впровадження стратегії бренду - важливий етап у створенні бренду. Неуважність маркетологів до цього етапу можна пояснити тільки тим, що основну частину бюджету вже витратили на створення бренду. Але, отримавши на руки брендбук з правилами поведінки з дітищем, розслаблятися не можна. На етапі впровадження починається найскладніший процес, успіх якого багато в чому залежить від правильного повідомлення про себе, як нової і свіжої компанії. Здійснення стратегії бренду можна розділити на кілька етапів:

  • вибір методів;
  • впровадження;
  • Зворотній зв'язок;
  • виправлення помилок.

вибір методів;   впровадження;   Зворотній зв'язок;   виправлення помилок

Якщо компанія не нова, а вже деякий час працює на ринку, то є необхідність інформувати своїх працівників про майбутні зміни за допомогою нарад, листівок, e-mail розсилки. Споживачам інформація доноситься рекламою, PR-просуванням і іншими маркетинговими способами.

Здійснення стратегії в стартапі набагато простіше, ніж в уже існуючій компанії. Стартапу потрібно тільки виконувати розпорядження плану стратегії.

Стратегія створення бренду: приклад стратегії

Стратегія створення бренду: приклад стратегії

Стратегія створення бренду: підсумки

Бренд-стратегія - це документ, який передає ваше бачення бренду і його розвитку. Хороша стратегія бренду описується кінцеву мету компанії в регіоні або в світі. Вона спрощує життя творцеві компанії і допомагає розвивати і просувати компанію на ринку. Для успішного просування на ринку, звертайтеся в колориті.

Щоб замовити розробку стратегії бренду телефонуйте або пишіть нашим менеджерам.

А хто справжній американський чоловік?

Дополнительная информация

rss
Карта