URL в соціальних мережах: як отримати зайняту сторінку з ім'ям компанії

  1. Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?
  2. Чотири види загарбників сторінок
  3. Facebook
  4. Як надходити в інших випадках, коли URL зайнятий?
  5. Twitter
  6. Що говорить закон
  7. Отже, що робити, якщо адреса в соцмережі вже зайнятий

Місяць тому одному із співробітників нашої студії поскаржився засмучений клієнт. Ні, не на роботу, а на соціальні медіа - накипіло. Якась афроамериканка окупувала URL його стартапу в Facebook. Наш замовник ніяк не міг з нею зв'язатися, щоб домовитися по-хорошому - в мережі дама не з'являлася.

Герой цієї історії виявився наполегливим і дістався до технічної підтримки, де йому описали довгу процедуру по передачі адреси. Положення ускладнилося тим, що міжнародний патент на товарний знак виходить 18 місяців, і в той момент процедура була в самому розпалі. Тупик.

Технічно отримати зайнятий URL в соціальній мережі можна, але є нюанси. Етичні та репутаційні аспекти дій з відбору сторінки залишимо осторонь. Якщо що, це надійний спосіб накликати на себе прокляття - запитайте у Nokia .

Сувора правда життя, з якою ви зіткнетеся, коли захочете красивий адресу з назвою компанії: соціальні медіа розпоряджаються сторінками на свій розсуд. Ні, в принципі, вони слідують букві закону . Проблема в тому, що закон не має чітких формулювань щодо інтернету, і чи допоможе судовий розгляд - невідомо.

Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?

Нічого особливого: у них залишаються знання з 1 курсу з маркетингу. Але що, якщо з'єднати 3 кращих курсу з маркетингу і віддати їх за супервигідною ціною тим, хто хоче знати все?

Ми зібрали всі ключові знання в області інтернет-маркетингу і перетворили їх у зрозумілі інструкції та покрокові алгоритми. Тобі залишилося тільки скористатися ними.

Реклама


Чотири види загарбників сторінок

  • Явний і безпардонна киберсквоттер - зазвичай видно за кілометр;
  • Фанатський співтовариство бренду;
  • Загарбник мимоволі - ну вільно красиве ім'я, чому б його і не взяти;
  • Найсумніший випадок - зареєстрована компанія з аналогічним ім'ям, яка і загарбником-то не є.

Чим керуються при прийнятті рішення соціальні мережі?

  • Тим, кому належить сторінка - фізичній особі або компанії;
  • Її популярністю - кількістю друзів або передплатників;
  • Активністю власника сторінки;
  • Активністю передплатників або друзів;
  • У випадку з двома зареєстрованими компаніями - датою реєстрації.

«ВКонтакте»

Проблема вивчена на власному досвіді. Хрестоматійний випадок соціального киберсквоттинга - по цією адресою було розміщено ось такий опис групи, нібито натякаючи і символізуючи:

Ми написали володарю сторінки, щоб з'ясувати, чого ж він все-таки хоче. Все виявилося досить передбачувано:

(За словами «Бітрікс», твердження про угоді брехня ).

Після розмови ціна визначилася сама собою, плюс додалися посилання на сайти інтернет-агентств нашого регіону:

Після розмови ціна визначилася сама собою, плюс додалися посилання на сайти інтернет-агентств нашого регіону:

Ми не стали викладати дві тисячі баксів, а звернулися в технічну підтримку з питанням з приводу своєї ситуації. Знайомі юристи допомогли - від душі склали заявку, яку ми і направили агенту «ВКонтакте». ось текст заявки - можливо, він кому-небудь стане в нагоді.

Отже, при бажанні доменне ім'я цілком отримати в користування - підтримки потрібні для цього документи, що підтверджують, що ми маємо до нього відношення, плюс кілька нехитрих маніпуляцій з офіційним сайтом. Потім три тижні очікування, і готово: адреса наш.

Facebook

У Facebook сторінка організації може створитися в тому випадку, коли користувач зазначає її назву в якості будь-якого місця. Щоб отримати права на цю нічийну сторінку, потрібно підтвердити вашу зв'язок з нею або документами, або через електронну адресу, що відповідає назві бізнесу.

Як надходити в інших випадках, коли URL зайнятий?

відправляєте скаргу . У ній вказуєте, яке ваше право порушено (в даному випадку - право на товарний знак). Швидше за все, знадобиться купа документів: всі вони перераховані на сторінці довідки . Після цього потрібно чекати рішення.

Без реєстраційного номера та свідоцтва про реєстрацію організації робити нічого: будуть ввічливо футболити, відправляючи в листах витяги з довідника.

У представника соціальної мережі може виникнути питання про підстави, на яких ви дієте. Якщо ви є генеральним директором, будуть потрібні скани наказу про призначення або виписка з ЕГРЮЛ ( безкоштовно - на сайті податкової інспекції). Якщо повноважень генерального директора у вас немає, попросіть компанію оформити на вас довіреність.

Twitter

У Twitter є спеціальна форма , Через яку можна заявити свої права на товарний знак. Відповідають швидко, є випадки, коли зайняті імена передавалися компанії, що відправила запит.

Що говорить закон

Якщо в законодавстві РФ є лазівки для передачі доменів , То з соціальними мережами все по-іншому. Уявіть, що ви створили на своєму сайті сторінку myshop.ru/nike або піддомен nike.myshop.ru, де розташовується інформація про продукцію компанії Nike. Як думаєте, чи зможе суд відібрати у вас ту чи іншу? Спірне питання.

Багато що залежить від структури соціальної мережі. Якщо назва сторінки - це домен третього рівня, то теоретично можна заборонити використання товарного знака через суд. є приклади , Коли заборона стосувалася доменів аж до п'ятого рівня.

Якщо, як у багатьох соціальних медіа, товарний знак - частина URL, то рішення суду не вгадати.

До питання про передбачення рішень суду. Є шикарний зразок судової практики - заборона використання товарного знака в html-коді сайту, конкретно - в поле title. Втім, позивачам довелося помучитися, доводячи свою точку зору.

Промовчимо про те, що товарні знаки реєструються територіально і оскаржуються тільки на території тієї країни, де зареєстровані. Для отримання міжнародного товарного знака потрібні ті ще танці з бубном .

Отже, що робити, якщо адреса в соцмережі вже зайнятий

  • Змиритися і взяти інший URL;
  • Зв'язатися з власником сторінки і спробувати домовитися. Швидше за все, він захоче грошей, і тут вже питання здорового глузду - чи готові ви віддати енну суму просто так;
  • Надіслати скаргу адміністрації мережі і чекати рішення. Воно може бути і позитивним;
  • Спосіб для тих, у кого багато часу: звернутися до суду. Можливо, ви створите прецедент.

Якщо ви все-таки зважилися на судову тяжбу, виникає питання: а хто, власне, винен? На думку юристів, відповідачем за порушення прав на інтелектуальну власність може виступати не тільки власник групи, але і інформаційний посередник, якщо він знав про порушення, але не вжив заходів щодо його усунення. Компенсація за використання товарного знака без дозволу правовласника може досягати 5 мільйонів рублів.

Дякуємо Артема Бистрова і Павла Міщенко , Юристів компанії Runetlex , За допомогу в підготовці статті, докладні консультації і текст заявки адміністрації «ВКонтакте».

Джерело картинки на тізері: фотобанк Фотодженіка

Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?
Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?
Чим керуються при прийнятті рішення соціальні мережі?
Як надходити в інших випадках, коли URL зайнятий?
Як думаєте, чи зможе суд відібрати у вас ту чи іншу?

Дополнительная информация

rss
Карта