«За кермом» з iPad

З місяць тому в App Store з'явився електронна версія журналу, давав культовим ще за часів Радянського Союзу - «За кермом». Однак, я вирішив не поспішати з написанням огляду - перший, квітневий випуск був безкоштовним, і, якщо можна так сказати, пілотним. Щоб надати нашим читачам повну інформацію про цей проект, я написав листа до видавництва «За кермом» з питанням про вартість наступних випусків. Однак, на той момент визначеності з цього питання не було і я вирішив почекати з оглядом і дочекатися другого номера журналу. Вчора вийшов другий номер, а в графі ціна знову було «Безкоштовно». Таким чином, я вирішив, що зволікати з оглядом більше не можна і сьогодні хочу розповісти вам про цю чудову виданні.

Таким чином, я вирішив, що зволікати з оглядом більше не можна і сьогодні хочу розповісти вам про цю чудову виданні

Як я вже сказав, «За кермом» був практично культовим журналом. І причин тому кілька. По-перше - історія. Журнал «За кермом» є першим російськомовним виданням про автомібілях і виходить щомісяця з квітня 1928 года! Наприклад, так виглядала обкладинка самого першого номера:

Наприклад, так виглядала обкладинка самого першого номера:

До того ж, свого часу, в "ЗР" встиг попрацювати і В. Маяковський. Друга причина популярності журналу - загальна обстановка в СРСР. Купити або продати було вкрай складно. І навіть журнал складно. Але все-таки легше, ніж автомобіль. Тому для багатьох сторінки, букви і картинки з цього журналу були практично єдиним способом доторкнутися, розглянути і дізнатися більше про мрію. Хоча чому «практично» єдиним? Насправді - просто «єдиним». Справа в тому, що "ЗР" до 1989 року був єдиним автомобільним переодическим виданням, розрахованим на широке коло читачів.

Ну, а зараз ... Зараз 2011 рік. І оформити підписку на журнал не становить жодних проблем. Так само як і дійти за виданням до блізлежашей намети. Однак, можна зробити ще простіше - зайти в App Store і встановити офіціалльное додаток «За кермом». До того ж цей варіант кращий з кількох причин, але про них пізніше. Зараз дозвольте перейти, власне, до самого додатком.

Перше, що ви побачите, запустивши програму - стандартна для багатьох подібних видань оболонка зі списком усіх номерів, доступних для iPad (як ви вже зрозуміли, на момент написання огляду їх всього два).

Перше, що ви побачите, запустивши програму - стандартна для багатьох подібних видань оболонка зі списком усіх номерів, доступних для iPad (як ви вже зрозуміли, на момент написання огляду їх всього два)

«Важить» кожен номер порядно - близько 300 мб, так що скачувати бажано через WiFi.

Після прочитання будь-який з номерів можна архівувати - при цьому він видаляється з пристрою, щоб не займати місце. Ясна річ - в будь-який момент ви зможете завантажити заархівований номер знову. До речі, ось і перша причина віддати перевагу електроноое видання паперового - архів номерів за кілька років не буде припадати пилом і лежати мертвим вантажем десь на горищі, а при зустрічі - служити німим докором за вирубані ліси :-)

У кожному номері, на другій сторінці є невелика інструкція, яка допомагає осмислити реалізацію навігації по журналу, а також пояснює спеціальні позначки на сторінках журналу. Ці ж позначки допомагають не пропустити ще одна вигідна відмінність електронної версії журналу від паперової - інтерактивний мультимедійний контент.

Ці ж позначки допомагають не пропустити ще одна вигідна відмінність електронної версії журналу від паперової - інтерактивний мультимедійний контент

Навігація по журналу реалізована досить традиційно. Є і зміст - можна перейти до будь-якої статті за бажанням.

Є і зміст - можна перейти до будь-якої статті за бажанням

Усередині самої статті навігація здійснюється «перегортання» по вертикалі, а між статтями - по горизонталі. Журнал просто рясніє відео, аудіо, «живими» картинками, панорамними 360 ° або 720 ° знімками ... Хоча, можливо, хтось скаже, що всього цього могло б бути ще більше; однак не варто забувати - вся ця розкіш потрапляє у ваші руки поки абсолютно безкоштовно.

Окремо хотілося б відзначити якісну верстку журналу, а саме те, що всі сторінки журналу мають як горизонтальну, так і вертикальну версії. Фактично - це подвійна робота, однак, зроблена вона дуже якісно навіть в самому першому номері.

Підводячи підсумок, можу порекомендувати дане додаток всім власникам iPad, які цікавляться автомобілетроеніем і близько-автомобільною тематикою.

«За кермом» для iPad
Назва: За кермом
Розробник: Daiwa Holdings Limited
Ціна: free
Посилання: App Store

Хоча чому «практично» єдиним?

Дополнительная информация

rss
Карта