Злом PlayStation 4 і наслідки


У недавні часи десятки новин, в яких йшлося про те, що PS4 зламали. В даному блозі в форматі міркувань я припущу, до чого це може привести і які матиме наслідки.

Багато з тих, хто користувалися консоллю, знали, що через 2 роки інтернет ряснів інфоприводи, що в Бразилії зуміли зламати консоль
Багато з тих, хто користувалися консоллю, знали, що через 2 роки інтернет ряснів інфоприводи, що в Бразилії зуміли зламати консоль. Злом вдавав із себе установку декількох ліцензійних ігор на чисту консоль, після чого з неї знімали копію, і встановлювали її на інші консолі, утворюючи 2 аккаунта з одного. А так, жорсткий диск на консолі не гумовий, і більше десятка ігор туди не встановити, хакери за певну плату видаляли пройдені гри і замінювали їх на нові. Пізніше про це дізналися соні, і хакери були покарані, і спосіб прикрили. Але навіть після цього кілька років на Б / У ринку такі, вже забанені консолі не раз продавалися під виглядом зламаних. На той момент я думав, що по-справжньому зламати консоль буде можливо до моменту анонсування нового покоління PS5, бо немає сенсу соні підтримувати захист не актуальне продукту. Як це було з PS VITA, коли проект втратив інтерес у споживача і розробники на нього забили і її зламали.

Далі в кінці 2017 року розпочали виходити статті з докладними інструкціями, як запускати гри, які виходили на старті PS4. Але мінусом цих інструкцій було те, що це було актуально для прошивки 1,76, яка вийшла в 2014 році. Тому дані гайди були по просту не актуальні.


Але в недалекому минулому відбулася подія, яке все змінило. Хакери змогли зламати 4 версію прошивки, яка для багатьох консолей є актуальною, і яку реально знайти на полицях магазинів. А потім дісталися з частковим зломом 5 версії прошивки.
А тепер подумаємо, що такого страшного в тому, що ігри будуть доступні для кожного прошаренного користувача абсолютно безкоштовно? А тепер питання до тих, хто так вважає. Назвіть хоч один випадок, приклад, коли злом будь-якої гри для пк приводив хоч до чогось хорошого в глобальному плані? Від нього завжди були проблеми.

Наводжу приклад.
Який вид піратства найпопулярніший в Росії і в світі? Правильно, піратство ПК ігор через торренти.
До 2015 року скачування ігор з торентів було на стільки повсякденним для власників ПК, як своєчасний похід поїсти. Абсолютно кожен користувач ПК ліз в торренти. Розробників це відверто дістало, і це було цілком справедливо. У сучасному суспільстві в будь-якій розвиненій країні, крім СНД і країн третього світу людей з самого дитинства привчають цінувати свій і чужий труд. І ця звичка йде від уряду до кожного мешканця, включаючи мігрантів. Тому в цих країнах будь-яка праця гідно оплачується, і робітничий клас може собі дозволити знімати житло, мати кілька кредитів і бути впевненим у своєму майбутньому. Але люди все одно займаються піратством. Так ось, після того як розробникам набридло, що у них крадуть, вони вирішили звернутися за сторонньою допомогою, як власник магазину звернувся б до поліції, якби до нього щовечора вдиралися грабіжники і крали у них товари, які могли б бути продані, а прибуток був би розподілена на виробництво нової продукції. І цієї сторонньої допомогою була система захисту "денюво", яка дозволяла забезпечити їх гри від злому. І цей софт обходиться їм вкрай не дешево, через що ціни на ігри збільшилися на пк гри Тоді ціни на ігри становили 500-600 рублів. Зараз 2-3 тиясчі. При цьому курс долара до рубля змінився в 2 рази, а ціни в 4. В результаті багато хто гри ви можете зараз купити з нових? Ні, ви самі понавставлялі собі палиці в колеса, а потім ниєте що ігри стали дорогі. Теж саме легко може торкнутися консолей, після їх злому. Ви зараз усвідомлюєте, що приблизно 80% ігор прив'язані до онлайну, і без нього це будуть пустушки. Ігри на консолі дорожче банально тому, що консоль продається за собівартістю, і навіть з урахуванням цін ігор, куплених на розпродажі за 300-500 рублів виходить дешевше, ніж пк + стим / оріжін / і старі ААА гри.
Ще в мінус злому консолі додам, що у нас є така сарана, як Майнер, які хочуть сидіти на печі і заробляти мільйони доларів. У теорії, якщо відеокарт не залишиться, а консолі зламають останні версії на рівні ядра, Майнер можуть почати скуповувати консолі і Майн на них, якщо курс кріпотовалют буде дуже профітних. З іншого боку, Майн можна на тих же разберрі пай, але їх після Майнінг потрібно кудись злити, а на них попит досить малий, а консолі для ігор і їх буде куди злити, тому що геймерів куди більше, ніж "саморобок-ентузіастів ".


Роззуйте очі, на будь-якій платформі, від стіма до магазину PS4 періодично проходять знижки. І частенько в пс сторі можна купити ААА проект за 200-300 рублів. Так, на новинки, які вийшли місяць назад або 2 ніхто такі знижки не робитиме, але ж є безліч ігор, які вийшли в минулому році, або раніше. Справа в тому, що найцікавіші ігри якраз-таки старі (2010-1016 наприклад).
4 тисячі за новинку, це зараз ще більш менш прийнятна планка, при наявності придатних ігор минулого, та й не кожен день людина купує гри. А ось якщо не дай бог будуть зламувати всі наступні прошивки, то ця цифра може за просто перетворитися в 8-10 тисяч рублів або більше. Але не зараз, а коли вийде нова PS5, з новою захистом, яку хакери будуть зламувати теж 4 роки. А там, завдяки упору на Донат і упором на онлайн піратство може взагалі втратити будь-який сенс. І тільки тоді ви візьметеся за голову, хоча швидше за все будете просто звинувачувати розробників в їх жадібності, не розуміючи першо причин. І усвідомлюєте, що раніше було краще. Ігри не були такими одноманітними, не було платних ДЛЦ, і для того, щоб змінити роздільну здатність екрана в грі, не потрібно для цього купувати платний контент, який дозволяє отримати доступ до налаштувань в грі. Що всього 70-80% ігор були з упором на онлайн, і Донат був прийнятним. ПК це теж стосується.
Якість ігор, їх ціни, відношення розробників в ком'юніті безпосередньо залежить тільки від вас. Злом ніколи не обіцяв ні до чого хорошого, тим більше треба віддавати звіт, що якщо під час прошивки ви щось зробите неправильно, консоль буде забанена, і добре, якщо ви зможете її використовувати як відеомагнітофон, тільки для дисків, або як медіаплеєр. Не те буде взагалі цегла. І подумайте, чи варто було заради цього перетворюватися в жида, скупий платить двічі, запам'ятайте це раз і назавжди.


Будь-розробник, який створює гру, робить її заради продажів, і отримання прибутку, щоб окупити її розробку і виробництво, а також ці гроші вкласти в розробку своєї нової ідеї, нової гри, яка буде творчим розвитком попередньої частини, або ж абсолютно новий проект. А тепер виходячи з логіки будь-якого пірата, продовжимо логічну думку. Ви влаштовуєтеся на роботу, працюєте намагаєтеся, виконуєте план, а замість зарплати отримуєте лише її частина. А іншу її половину у вас вкрав ваш роботодавець. А потім каже вам, що потрібно триматися затягнути пояси і бажає вам гарного настрою. Для тих, хто живе в СНД ця ситуація думаю багатьом знайома, з роботою. Тут же те ж саме. І поки ми не усвідомлюємо причинно наслідкові зв'язки, ціни так і будуть рости, а якість падати.


Відповідь пірату. А чому б тобі не зайти в магазин, і не поцупити гру у них (це не заклик, якщо що, а просто приклад). Адже це те ж саме. Напевно тому що в інтернеті це зробити простіше, за руку ніхто не зловить, хоча що то, що інше злодійство. І у нас прийнято, що красти один в одного і обманювати один одного на гроші, це в порядку речей. Цифровий контент, це величезна робота цілої студії, в якій працюють сотні або тисячі чоловік. Я розумію, скачати одну гру для ознайомлення, пограти в неї один вечір і прийняти рішення, видалити її або купити, але постійно красти абсолютно всі ігри. При тому що в стиме можна повернути гру Втеча. 2х годин, а в магазині gog взагалі можеш пройти половину гри, і повернути її через місяць. Видавці зараз максимально намагаються підлаштуватися, щоб ігри були для нас доступні, роблячи регулярні знижки і ціна менша в порівнянні з Європою, вони знають нашу політичну ситуацію і намагаються бути до нас лояльними.


У пс 4 навіть була така фіча для нужденних, можна було створювати аккаунт і отримувати пс плюс на 2 тижні, прив'язавши віртуальну карту з 10 рублями на рахунку. Роблячи так кожен раз з новими акаунтами, тому що підписка поширюється на весь пристрій. Зараз не знаю, актуально це чи ні, пк для мене якось зручніше буде, не люблю геймпади і продав консоль.
Ну а якщо ви хочете піратів, то і отримаєте гри з нудним сюжетом, поганий оптимізацією, з упором на онлайн і Донат, з Кулчу ДЛЦ за ціною як гра, і з відсутністю російської локалізації (хоча це вже так через піратство). Якщо хто не в курсі, то на озвучку теж йде чимало ресурсів, а витрачати гроші на локалізацію в країні, де все пірати немає ніякої перспективи. А бачачи відсотки продажів в певних країнах розробники вирішують, чи переводити свій проект на даний мову чи ні.

Залишайте свої коментарі та міркування з приводу моїх міркувань в коментарях, буду радий почитати. Дякуємо за увагу.

А тепер подумаємо, що такого страшного в тому, що ігри будуть доступні для кожного прошаренного користувача абсолютно безкоштовно?
Назвіть хоч один випадок, приклад, коли злом будь-якої гри для пк приводив хоч до чогось хорошого в глобальному плані?
Який вид піратства найпопулярніший в Росії і в світі?
4. В результаті багато хто гри ви можете зараз купити з нових?

Дополнительная информация

rss
Карта